Odmítáme plán EU na převedení kompetencí ve věci žádostí o azyl z národních států na EU. Vláda by měla podat žalobu

PRAHA | Návrh Evropské komise na převedení kompetencí ve věci žádostí o azyl z národních států na EU je důkazem naprostého odtržení evropských byrokratů od reality a zájmů občanů. Komise tak jen zneužívá migrační krize k další centralizaci moci do Bruselu, informuje předseda ODS Petr Fiala o stanovisku strany k návrhu Evropské komise.

Petr Fiala - ODS | foto: ods.cz

Petr Fiala – ODS | foto: ods.cz

„Naše neúspěšná zkušenost s přesídlením iráckých uprchlíků jasně ukázala, že sociální inženýrství nuceného přerozdělování uprchlíků po Evropě nefunguje a fungovat nebude. Přerozdělování migrantů je nepřijatelným zásahem do suverenity České republiky,“ míní předseda ODS.

A Fiala dodává, že politickou odpovědnost za pokračující tlak na povinné přijímání uprchlíků nese i Sobotkova vláda, která se bez boje smířila s tím, že ČR byly kvóty již jednou vnuceny. „Návrh na povinné přerozdělování zásadně odmítáme a vyzýváme vládu Bohuslava Sobotky, aby se vůči trvalým migračním kvótám vymezila u Evropského soudního dvora,“ uzavírá Petr Fiala.


Komise navrhuje protiprávní řešení, to musí snad i Sobotka odmítnou

Jan Zahradil | foto: ods.cz

Jan Zahradil | foto: ods.cz

Bohužel se potvrdilo, co jsme říkali od začátku: Kvóty nezačnou nikdy fungovat, ale stanou se záminkou pro trvalé a povinné přerozdělování migrantů, řízené Evropskou komisí, navzdory vůli členských států, míní poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil.

„Požadujeme, aby vláda návrhy Evropské komise nejen jednoznačně odmítla, ale aby se neprodleně připojila k žalobě Maďarska a Slovenska u Evropského soudního dvora,“ rezolutně vyčítá postoj vlády národní zrady Slávka Sobotky.

Podle Zahradila přerozdělování migrantů totiž znamená porušování mezinárodního práva, evropského práva i občanských práv a svobod. „Je také dobré si uvědomit, že za Junckerovu komisi nesou strany současné koalice odpovědnost. Jejich hlasy byla tato komise zvolena a následně podpořena při pokusu o odvolání,“ ukončil své vyjádření Jan Zahradil.


Reklama: