Zavřete hranice. Bezpečno s otevřenými hranicemi už nikdy nebude. Demonstranti symbolicky hranici uzavřeli

ČESKÉ VELENICE – KRASLICE | Kolem 200 příznivců členů Úsvitu-Národní koalice a Bloku proti islámu, společně s několika členy saské Pegidy, se zúčastnilo symbolické blokády na hraničním přechodu Kraslice – Klingenthal. Informuje server ParlamentniListy.cz.

V první řadě zleva Barbora Štěpánková a Martin Strnad (oba OKS, Martin Konvička (BPI) a v druhé řadě Mirek Lidinský a Marek Černoch (oba ÚNK) a nakonec Petr Hampl (BPI). Kde vidíte nějaké logo OKS? Už jí rozpustili do BPI?

V první řadě zleva Barbora Štěpánková a Martin Strnad (oba OKS), Martin Konvička (BPI) a v druhé řadě Mirek Lidinský a Marek Černoch (oba ÚNK) a nakonec Petr Hampl (BPI). Kde vidíte nějaké logo OKS? Už jí rozpustili do BPI? | foto: facebook Petra Hampla
Za účasti poslankyně Olgy Havlové a Jany Volfové zatarasili přítomní za silné policejní asistence na několik minut silnici, spojující obě města. S velmi tvrdou kritikou Bruselu tu vystoupila zástupkyně drážďanské Pegidy Thea May.

„Na Klínovci je 150 lidí,“ oznamuje Volfová za potlesku přítomných účast na obdobné akci v severních Čechách. Nejslabší je to údajně na rakouských hranicích – jen několik desítek lidí, byť je přítomen docent Konvička.

„Zdravím vás, čeští a němečtí patrioti! Na tomto místě se spojujeme s českými sousedy, abychom chránili naši kulturu a naše hodnoty. Díky neomarxistickým mocenským strukturám bruselská byrokracie zásadně ohrožuje bezpečí a mír evropských národů. Snaha o vytvoření jednotného euronároda vzniká jen v nemocných hlavách neomarxistických proletářů. Ale je neuskutečnitelná, to nás naučila historie. My z nových spolkových zemí jsme konfrontováni se silně narůstající drogovou kriminalitou. Roste počet znásilnění a sexuálních útoků, krádeží a dokonce i vražd v našem kdysi tak bezpečném městě Drážďany a v jeho okolí,“ prohlásila Thea May z Německé Pegidy.

Foto facebook Barbory Štěpánkové (OKS)Členové OKStrany s vedením Úsvitu a BPI bez stranického označení?

Blokáda hranice v Českých Velenicích | foto: facebook Petra Hampla

Blokáda hranice v Českých Velenicích | foto: facebook Petra Hampla

Zhruba čtyři stovky kritiků migrační politiky ČR a EU uspořádaly symbolickou blokádu tří českých hraničních přechodů. Akci pořádalo hnutí Úsvit a Blok proti islámu, jejich stoupenci se sešli na Cínovci, v Kraslicích a v Českých Velenicích. Někde auta pouštěli, jinde zdrželi především české řidiče, tak o akci informoval iDNES.cz.

„Několik desítek lidí blokovalo hranice i v Českých Velenicích, kam dorazili i představitelé Bloku proti islámu a Úsvitu Martin Konvička, Petr Hampl a Miroslav Lidinský,“ píše iDNES.cz a ParlamentniListy.cz zase toto: „Na Klínovci je 150 lidí,“ oznamuje Volfová za potlesku přítomných účast na obdobné akci v severních Čechách. Nejslabší je to údajně na rakouských hranicích – jen několik desítek lidí, byť je přítomen docent Konvička.

Svou účasti bez stranického označení Martin Strnad mezi Konvičkou, Hamplem a Lidinským asi již konečně dokončil rozpuštění OKstrany do BPI.