Rozsudek proti ČSSD není pravomocný, protistrana ho nepřevzala

PRAHA | Rozsudek, podle kterého má ČSSD (socani) zaplatit 337 milionů bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi za právní služby v případu kolem Lidového domu, zatím stále není pravomocný. Altnerův zástupce Václav Veselý dnes ČTK řekl, že rozhodnutí dosud nepřevzal. Informuje server ParlamentniListy.cz, ale i samotný web českých socanů.

Oranžután z ČSSD - socan

Oranžután z ČSSD – socan

Vládní strana to považuje za pozitivní věc, protože Nejvyšší soud (NS) má v rámci řízení o dovolání čas odložit právní moc či vykonatelnost rozhodnutí pražského městského soudu. NS však dovolání obvykle dostane až po měsíci od jeho podání.

Původně se hovořilo o tom, že kvůli převzetí rozsudku sociálními demokraty vyprší lhůta pro zaplacení dnes, Veselý však rozhodnutí zatím nemá.

„Podle mého názoru to pravomocné není, my nemáme doručeno, my jsme to ještě nepřevzali,“ řekl Veselý. Zásilku převezmeme ve lhůtě, uvedl bez dalších podrobností.

Ze zákona by měla být zásilka považována za doručenou i bez převzetí po deseti dnech, podle ČSSD proto následující třídenní lhůta k zaplacení začne běžet nejpozději 16. dubna.