Diskriminujete cikány a muslimy, kritizovali Čechy ti, kteří vyvraždili indiány a dodnes vraždí černochy

PRAHA | Dodržování lidských práv ve světě se v loňském roce zhoršilo, především vinou autoritářských vlád a extremistů páchajících násilí. Uvádí to každoroční zpráva amerického ministerstva zahraničí monitorující ochranu lidských práv ve světě, informuje o americké propagandě lidských práv server ParlamentniListy.cz.

Ilustrační snímek | Foto: stalo-se.cz

Ilustrační snímek | Foto: stalo-se.cz

Spojené státy (SS) v ní mezi jinými zeměmi kritizují například Rusko nebo Čínu za represivní postup vůči vlastním občanům, což je ovšem běžné i ve Spojených státech, kdy rozhánějí demonstranty před Kapitolem, či vraždí černochy za bílého dne na ulici, třeba ve Ferusonu.

Američtí vrazi z ministerstva zaharaničních věcí, kteří stáli za invazemi do Iráku, Afganistanu, Libye a pod. Česku již poněkolikáté vytýkají diskriminaci cikánů a nově rovněž zesílení protimuslimských nálad. „Obdobně jako loni materiál zmiňuje sporné názory prezidenta Miloše Zemana,“ informuje server, jelikož Miloš Zeman svou osobností Američany síří jako bolák v nose při rýmě. „Na zprávu už zareagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček,“ dodává server.

Degenerát Kerry kritizoval svět

Duševní gigant americké zahraniční politiky

Duševní gigant americké zahraniční politiky

„Ve všech částech světa vidíme zrychlující se tendenci států i nestátních subjektů k likvidaci prostoru pro občanskou společnost, potlačování svobody médií a internetu, omezování vlivu opozice a v nejextrémnějších případech zabíjení lidí či jejich vyhánění z domovů,“ uvedl ministr John Kerry v úvodním slovu ke zprávě.

O kritice Turecka za genocidu Kurdů a vraždění kurdských civilistů, se nedočtete, jako se nekritizuje Saúdská Arábie, která zakázala americká trend lidských práv a její právo je středověké, kdy za vlastnění Bible svaté popravují.


Imbecilové: Češi páchají násilí na cikánech! Není to soudruzi z Washingtonu právě naopak?

už jako malí nás mají v...

už jako malí nás mají v…

Česko je ve zprávě zmiňováno zejména v souvislosti s „diskriminací a násilím vůči romské populaci“, která „zůstává vážným problémem“.

Ve světle současné migrační vlny pak podle Washingtonu v zemi loni „zesílily protimuslimské nálady“. Zacházení se zadrženými migranty a žadateli o azyl bylo podle Spojených států vnímáno kriticky. Kdy Američané zapomněli na své koncentrační tábory v Texasu a při hranicích s Mexikem, kde v nelidských podmínkách drží migranty z Mexika, než je vykážou zpět na jih.

Problémem jsou rovněž veřejné projevy některých politiků či dalších představitelů veřejného života, kteří podle dokumentu podněcují k negativnímu vnímání menšin a migrantů, jako by Donald Trump, který je velmi úspěšným nominantem na kandidáta na prezidenta veřejně neprohlásil, že by osobně zakázal muslimům vstup do Spojených států.

Spojené státy: Zeman je nebezpečný. Ovčáček: Jsme suverénní stát

Miloš Zeman - civilně | Foto: ParlamentniListy.cz

Miloš Zeman – civilně | Foto: ParlamentniListy.cz

Americké ministerstvo zahraničí v dokumentu podobně jako v předchozím roce zmiňuje sporné názory prezidenta Zemana, jmenovitě pak jeho prohlášení o tom, že muslimští uprchlíci nebudou respektovat místní zákony a zvyklosti a místo nich budou chtít zavést islámské právo šaría, informují dále ParlamentniListy.cz.

Zpráva také připomíná Zemanovo vystoupení 17. listopadu na Albertově po boku šéfa extremistického Bloku proti islámu Martina Konvičky.

Na zprávu amerického ministerstva zahraničí zareagoval na sociální síti prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček těmito slovy: „Česká republika je sebevědomou suverénní zemí a na tom nezmění vůbec nic ani zpráva z Washingtonu.”


Reklama: