Kdo vládne Německu? Baba Jaga Merkel nebo prašivý turecký pes? Jan Böhmermann bude trestně stíhán za brutální satiru vůči Erdoganovi

BERLÍN | Německá vláda povolila trestní stíhání vůči satirikovi, který složil báseň o prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi, sdělila v pátek novinářům vůdkyně Německa Angela Merkel. O tiskovém sdělení německé Baby Jagy informovala světová zpravodajská agentura Sputnik.

Jan Böhmermann

Jan Böhmermann

„Vláda nakonec rozhodla poskytnout v daném případě povolení,“ prohlásila Merkel v odpovědi na verbální nótu Turecka o urážce německým televizním moderátorem Janem Böhmermannem prezidenta Erdogana. Ovšem otázka zní takto: Je možné tureckého prašivého psa, který vraždí Kurdy, pronásleduje opoziční novináře, ženy a všechny své oponenty nějak urazit? Rozhodnutí německé vlády zavedlo v Německu tureckou diktaturu tureckého nečistého vepře.


Turecký vrah se urazil

Hitler a Erdogan - nebo je to naopak, který je který? Odlišnost minimální

Hitler a Erdogan – nebo je to naopak, který je který? Odlišnost minimální

Turecko předtím požádalo, aby v Německu bylo zahájeno trestní stíhání moderátora, který údajně urazil Erdogana. Turecký prezident se dokonce soukromě zaslal žalobu prokuratuře německé do Mohuče.

V éteru satirického pořadu Neo Magazin Royalе televize ZDF z 31. března 2016 zarecitoval moderátor Jan Böhmermann báseň s urážkami na adresu Erdogana. V této básni je turecký prezident obviněn z netradiční sexuální orientace a také ze zločinů proti národním menšinám a opozici. Moderátor předeslal tomuto dílu slova, že jde o vzor pomlouvačné urážky, tudíž avizoval satiru.

A co recitoval?

Všude se o tom hovoří a píše, tak tady je překlad:

Jeho péro smrdí po kebabu,
že i prasečí prd voní líp.

Je to muž, co bije dívky,
gumovou masku jen nasadit.

Kozu vždy rád ohobluje
a menšiny utlačuje.

Kurdy bije, křesťany mučí
a na děti v pornu čučí.

Ano, to je Erdogan v lesku celém,
prezident toť s malým pérem.


Reklama: