V Maďarsku od pátku do neděle zadrželi do 400 kusů přivandrovalých vetřelců

BUDAPEŠŤ | Policejní hlídky zadržely na území Maďarska od minulého pátku do neděle celkem 391 kusů přivandrovalé vetřelecké svoloče, bez dokladů opravňujících vstup do země. O počtu zadržených zločinců informovala maďarská zpravodajská agentura MTI.

vetřelci útočí na hranice v tlupách

vetřelci útočí na hranice v tlupách„Policie začala stíhat čtyři převaděče,“ informovalo včera Celostátní velitelství policie (ORFK). Po prvních klidných týdnech tohoto roku, když se počet zadržených přivandrovalců pohyboval denně kolem deseti,začal v únoru opět stoupat počet zločinců, kteří vstoupili na území Maďarska po nelegálním překročení vnějších schengenských hranic.

V posledních dvou týdnech jejich počet překročil osm set, uvádí TASR na svém zpravodajském webu Teraz.sk, s tím, že Maďarsko má společné hranice s těmito státy mimo schengenské zónu: Chorvatsko, Rumusnko, Srbsko a Ukrajina.

Z údajů prokuratury a soudů týkajících se trestných činů narušení státních hranic, vyplývá, že se jedná zejména o občany Afghánistánu, Íránu, Pákistánu a některých severoafrických zemí, ale ekonomičtí paraziti a invazní jednotky Džihádu přicházejí i ze vzdálenějších zemí.


Reklama: