Marine Le Pen: Každý národ má právo na referendum ohledně vystoupení z EU

BUKUREŠŤ | Marine Le Pen vyzývá, aby každý členský stát Evropské unie mohl mít své vlastní referendum o tom, zda má setrvat nebo vystoupit z tohoto bloku, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.


Marine Le Pen

Marine Le Pen

Předsedkyně francouzské strany Národní fronta vítá nastávající hlasování Británie o vystoupení z EU a tvrdí, že i ostatní národy včetně její rodné Francie by měly Brity následovat. Zprávu o tom přinesl Europe1.

„Britové budou hlasovat za dva měsíce. Toto je klíčový moment evropských dějin,“ řekla Le Pen. „Doufám, že Francouzi nebudou muset čekat příliš dlouho na podobnou příležitost. Doufám, že všechny národy se budou moci jednou k této otázce vyjádřit.“

Marine Le Pen se tak vyjádřila na konferenci v Rumunsku, kterou organizovala skupina Evropa národů a svobody – koalice vlasteneckých politických stran Evropského parlamentu.

Do této skupiny patří i strana Národní Fronta, jakož i italská Liga severu, rakouská Strana svobody. Všechny z nich jsou skeptické, co se týče zájmu EU o hlubší integraci a neustále kritizují evropské elity a jejich postoj k migrační krizi.


Reklama: