Úlomky nalezené u Mosambiku definitivně patří letu MH370, tvrdí australští vyšetřovatelé

CANBERRA | Australský úřad pro bezpečnost dopravy (ATSB) zveřejnil včera vyšetřovací zprávu, ze které vyplývá, že úlomky civilního letadla nalezené u pobřeží afrického Mosambiku patří s určitostí nezvěstnému letadlu linky MH370 malajsijských aerolinií. Informuje o tom webový portál deníku The Straits Times.

Darren Chester | foto: minister.defence.gov.au

Darren Chester | foto: minister.defence.gov.au

Slovenský konzervativní deník, který ze správy australského webu cituje dále uvádí: Australský ministr dopravy Darren Chester upřesnil, že šablona klíčových slov a číselný kód přítomen na inkriminovaných úlomcích se plně shodují s typem písma používaným těmito aeroliniemi, a ne s fontem společnosti Boeing v době zhotovení letadla. Jeden úlomek pochází ze zadních výškovek, další z hlavního křídla.

Oba úlomky byly nalezeny zhruba 220 kilometrů od sebe loni v prosinci a v únoru tohoto roku. Za příslušející vyšetřovatelé označili i úlomek křídla, který loni vytáhli z vod Indického oceánu u ostrova Réunion sousedícím s Mauriciem. Pátrání bude pokračovat ve zbývajících 20.000 čtverečních kilometrech vytyčené zóny.