Znárodnění OKD není zcela vyloučeno, míní socan Mládek

OSTRAVA | Jan Mládek socanský ministr průmyslu a obchodu, který v minulosti nazval živnostníky parazity, ač sám nikdy k ničemu pracovně nepřispěl a jen ze společnosti sál, se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřil, jak to vidí se znárodněním OKD, které navrhl Miloš Zeman.

Jan Mládek - socanký fuj

Jan Mládek – socanký fuj

„To není úplně vyloučeno, ale je to obtížné. Muselo by to být za náhradu a je otázka kdo by ocenil hodnotu podniku. V ústavě je zakotvena povinnost vyvlastnění za náhradu, ale jaká je cena? Osobně si myslím, že záporná,“ odpověděl socan Mládek na otázku: Měly by se OKD znárodnit, jak prohlásil prezident Zeman?

A k vedení OKD dodal: „Oni nás tlačí ke zdi. Vyhrožují, že když dojde k insolvenci, bude konkurz, OKD přestanou fungovat, doly budou zatopeny a zamořeny metanem, na stroje kleknou vrstvy nadloží a po několika týdnech nebude možné těžbu obnovit. Z toho si můžete udělat obrázek, jak obtížná ta debata je.“

Je nutno připomenout, že za kauzou privatizace OKD stála právě ČSSD – Zeman, Sobotka, Špidla a jiní socanští vykukové, kdy Bakala zbylou část OKD měl údajně zprivatizovat pod cenou, vyvést kladná aktiva – byty OKD a pak vše prodat krátce před bankrotem.

Takže havloidní balvan Bakala se směje… Bylo to vše se sockami z Lidového domu domluveno? Dostal Sobotka úplatek? Kolik zbylí socani? Kudy chodil, tudy krad‘. Sociální demokrat.