Číňané nakoupí milion lahví krymského vína

SIMFEROPOL | Do konce tohoto roku ruský holding Inkerman International se sídlem v Sevastopolu, dodá na čínský trh 1 milion lahví kvalitních krymských vín. Podpis významné smlouvy s čínskými partnery avizovalo vedení ruské společnosti, informuje redaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk Eugen Rusnák.

Ruský Krym

Ruský Krym

„S čínskými partnery jsme podepsali smlouvu na dodávky 1 milionu lahví krymského vína v průběhu tohoto roku. Číňané nekupují levné, ale dost drahé a kvalitní víno. Loni nakupovali zkušební šarže různých druhů našich vín a teď si objednali celý milion lahví. Ne náhodou proto čínští partneři 19. dubna navštívili naši společnost,“ uvedl generální ředitel Inkerman International Alexej Lipka během II. Mezinárodního ekonomického fóra v Jaltě, píše Rusnák

Zdůraznil, že i proto se společnost rozhodla, že v tomto roce zvýší prodej svých vín o 15 procent. „Odhadujeme, že o 15 procent zvýšíme prodej našich vín. Samozřejmě, možná to bude i víc, protože trhy velmi dobře reagují na naši produkci. Znamená to, že prodáme v tomto roce asi o 2 miliony lahví vína více. Naše společnost prodávala v kontinentální části Ruska a na Krymu 16 milionů lahví ročně a teď to bude 18 milionů a možná i 20 milionů,“ upřesnil Alexej Lipka.


Reklama: