Brusel a maďarské socialisty je třeba zastavit, chtějí zničit Maďarsko přívalem migrantů

BUDAPEŠŤ | Brusel i jeho maďarské levicové spojence je třeba zastavit, protože chtějí do Evropy dovést miliony lidí, prohlásil dnes v pravidelném rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlasovou stanici Kossuth Radio předseda maďarské vlády Viktor Orbán.

Viktor Orbán

Viktor Orbán

Jak dále informuje TASR na webu Teraz.sk, tak Orbán řekl, že akční plán Schengen 2.0, zveřejněn Budapeští před týdnem, je reakcí na to, že Evropská unie přišla s nesmyslným nápadem, podle kterého je třeba populační a hospodářský problém Evropy řešit vpuštěním co největšího počtu migrantů.

„Takové řešení je v souladu s politikou bývalých maďarských socialistických vlád, kdy takový dokument se nyní dostal na veřejnost,“ dodal Orbán. „V programu předchozích levicových vlád figurovalo, že desetinu obyvatelstva země budou v dohledné době tvořit cizinci,“ podotkl premiér, který to označil za chorobnou představu. Tak má pravdu bruselské mozky a mozky je podporující jsou duševně choré.

Předseda maďarské vlády zdůraznil: „Bude třeba proto zastavit nejen Brusel, ale i maďarskou levici.“


Schengen 2.0

Zoltán Kovács | foto: 444.hu

Zoltán Kovács | foto: 444.hu

Mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács řekl ve středu pro TASR, že desetibodový Orbánův návrh nazvaný Schengen 2.0 se k situaci uplynulého roku, kdy do Evropy nekontrolovaně přišly masy migrantů, staví z úplně jiné perspektivy, než je perspektiva Evropské komise, která se na rozdíl od maďarského postoje snaží o reformu azylového systému.

„Mohli bychom konstatovat, že tento návrh je z několika hledisek jakýmsi shrnutím postojů, které maďarská vláda i dosud důsledně prosazovala. Od návrhu Evropské komise se v zásadě liší tím, že se nesnaží vzít na vědomí to, co se děje a soustřeďuje se vysloveně na prevenci, na posílení evropských hranic a na řešení těch problémů a jevů, které migrační krizi zapříčinily, přičemž tato řešení hledá mimo území Evropy,“ řekl Kovács.