Írán podal žalobu k mezinárodnímu trestnímu soudu na zlodějské Spojené státy

TEHERÁN | Írán připravil žalobu proti Spojeným státům (SS) k mezinárodnímu trestnímu soudu v souvislosti s případem zcizení dvou miliard zablokovaných íránských aktiv, řekl úředník centra mezinárodního práva administrativy prezidenta Íránu Mohammad Džachrami.

Země Satana?

Země Satana?

„Írán se může obrátit k mezinárodnímu soudu kvůli tomu, aby se domohl svých práv. K tomu byla připravena žaloba, která bude Íránem postoupena k mezinárodnímu soudu ve spojení s rozhodnutím Nejvyššího soudu SS pokutovat Írán 2 miliardami dolarů,“ říká zpráva na stránkách administrativy prezidenta země, kterou cituje agentura Sputnik.

Ve čtvrtek odmítl Nejvyšší soud SS vrátit Centrální bance Íránu 2 miliardy USD ze zablokovaných íránských aktiv. Soud se rozhodl dát tyto peníze rodinám Američanů, kteří zahynuli v teroristických atentátech, na nichž se podílel Írán, čímž je jako bandita ukradl, jelikož o vině Íránu nebylo nikdy řádně rozhodnuto.

Ve středu se soud usnesl, že tuto částku mají dostat americké rodiny, jejichž příslušníci se stali oběťmi výbuchů v Bejrútu a dalších teroristických činů. Přes tisíc Američanů požádalo dříve o kompenzaci za teroristický čin, na němž se podle jejich názoru podílel Írán. Ovšem historie ukazuje, že útoky mohly také provést tajné služby SS pod falešnou vlajkou, aby vina spadla na Írán. Nebylo by to prvně ve zločinecké historii SS.


Reklama: