Spáchali sprejeři Hate Free svým útokem pod falešnou vlajkou zločin proti lidskosti?

PRAHA | Barvou a plakáty znehodnotili několikero kaváren a jiných podniků. Kriminalisté tyto události prošetřují krom jiného jako zločiny proti lidskosti. Informuje o vandalismu, který nese známky útoku pod falešnou vlajkou právě aktivistů palcených státem v rámci organizace šířící nenávist, která nese označení Hate Free, policejní mluvčí Tomáš Hulan.

údajné dílo "neonacisů" | foto: novinky.cz

údajné dílo „neonacisů“ | foto: novinky.cz

„V průběhu včerejšího dne jsme postupně přijali oznámení o posprejování celkem čtyř nemovitostí. Jednalo se konkrétně o provozovny na Náměstí Jiřího z Poděbrad, ve Francouzské a Vinohradské ulici a vestibul metra Karlovo náměstí,“ konstatuje Hullan a dodává, že neznámý pachatel, či pachatelé na fasády různých podniků nastříkali černou barvou nápisy a symboly.“ Proto jsme všechny tyto události v prvopočátku prošetřovali pro podezření z trestného činu sprejerství,“ míní.

Hulan dále dodává: „Avšak text zmiňovaných nápisů následně vyhodnotili kriminalisté krajského ředitelství, zabývající se problematikou extremismu. Ti došli k závěru, že obsah textu zavdává podezření z trestných činů Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka, tedy zločinů proti lidskosti.“Podle použitých výrazů, ale je zřejmé, že nápisy „netvořili“ žádní „neonacisté.“ Prvně kdo nějakého kdy viděl, na vlastní oči a neslyšel o nich jen v báchorkách, ať si napije vody. O zdroje vody nepřijdeme, ale navíc na jednom nápisu bylo použito slovo „uprchlíci“. Toto ovšem je slovo, které osoby odmítající migraci nikdy nepoužívají, ale je to slovo blízké „vítačům“, havloidním pošukům a jiným deviantům.

Co na to policie? Tam chybí mozek a rozum, tudíž asi nic. Jen naokraj, demonstrace byla na odsouzení těchto projevů byla ohlášena ještě před vznikem nápisů, tedy v pátek. Stačí?