Spojené státy neplní dohody s Ruskem o odsunu skupin opozice z oblastí syrského Aleppa

MOSKVA | Spojené státy (SS) neplní dohody uzavřené s Ruskem o odsunu skupin opozice (teroristé podporovaní a pod kontrolou SS, pozn. ed.) z oblastí okolo Aleppa,“ prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Sergej Viktorovič Lavrov | Foto: Sputnik

Sergej Viktorovič Lavrov | Foto: Sputnik

„Tyto (opoziční skupiny) musí toto území opustit, protože se v jejich blízkosti nacházejí teroristé. To veřejně podpořil ve svém vystoupení John Kerry už v lednu na zasedání Mezinárodní skupiny pro podporu Sýrie,“ řekl Sergej Viktorovič Lavrov.

Ruský ministr Sergej Viktorovič dále prohlásil: „Když nás začali z praktického hlediska prosit, abychom nebombardovali ty či ony oblasti kolem Aleppa, protože se tam nacházejí, jak nám tvrdili, kromě Fronty an-Nusrat ‚dobří členové opozice‘ (teroristé pod kontrolu SS, poz. ed.), dohodly jsme se s Američany, že využijí svůj vliv na tyto ‚dobré opozičníky‘ a odvedou je odtud, aby nikdo nebránil likvidování teroristické skupiny Fronta an-Nusrat.“

„Avšak pevný slib SS, který jsme od nich dostali, a sice že takové odpoutání zajistí, se už celé dva měsíce neplní,“ řekl šéf ruské diplomacie.


Reklama: