Viktor Orbán: Maďarská ústava brání islamizaci země

BUDAPEŠŤ | Maďarská ústava brání islamizaci země, protože chrání maďarský jazyk a kulturu. Prohlásil to včera premiér Viktor Orbán při příležitosti pátého výročí vyhlášení nové ústavy země. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Viktor Orbán se směje - Viktor Orbán nevet | foto: femina.hu

Viktor Orbán se směje – Viktor Orbán nevet | foto: femina.huViktor Orbán na slavnostní akci v parlamentu zdůraznil, že je třeba hlídat vnější hranice Schengenu. Posouzení žádostí ty, kteří chtějí přijet do Evropy, je podle něj třeba provést v kontrolovatelných podmínkách mimo evropské území, informovala agentura MTI.

Orbán vyjádřil přesvědčení, že odpovědi na problémy demografie a trhu práce musí členské země Evropské unie hledat v rámci své suverenity. Současná EU nemá funkční návrhy na řešení různých krizí, Maďarsko a státy střední Evropy naproti tomu charakterizuje akceschopnost a životaschopnost, takto to charakterizoval maďarský premiér.

„Rozdíl tkví v tom, že Maďarsko má moderní ústavu, Maďaři dokážou zformulovat to, odkud přišli, kde jsou a kam směřují. Evropa popírá svůj původ a nechce přiznat, kam jde,“ dodal Viktor Orbán.


Chcete naše noviny finančně podpořit?Zašlete libovolnou částku na účet číslo: 2901046670/2010. Pod variabilním symbolem 0011. Děkujeme Vám za přízeň.

Zveřejnil(a) Vlastenecké Noviny dne 7. prosinec 2017

Čtete dále VlasteneckeNoviny.cz | Další články k tématu:

loading...

Komentáře:

Reklama: polados-prepravujeme-vas-byznys