Politický proces se zadrhává. Soud vrátil spis Martina Konvičky k dalšímu šetření policii. Umí prokurátor Josef Richter vůbec sepsat obžalobu? Že to vůbec soudu podal. Kdo jej nutil?

ČESKÉ BUDĚJOVICE | Prokurátor Josef Richter, který si z trestního řádu dělá trhací kalendář, narazil. Politický proces s Martinem Konvičkou je odložen, soud obžalobu vrátil policii k došetření. Jak je možné, že Richtr takový případ vůbec pustil dál? Kdo jej úkoluje, co to je za člověka? Je vůbec duševně příčetný? Kdo ví? Vyšetření se nepodrobil, ač v minulosti na něj taková námitka směřovala.

Martin Konvička v Debatním klubu | reprofoto: youtube.com (kolektif)

Martin Konvička v Debatním klubu | reprofoto: youtube.com (kolektif)

„Soud vrátil případ lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky, obžalovaného za podněcování k nenávisti na Facebooku, k došetření policii. Informovala o tom Česká televize,“ informují ParlamentníListiy.cz. Samotný skutek „podněcování k nenávisti“ je gumová paragraf policejního států a totality.

V svobodném státě by takový paragraf v trestním zákoníků byt ani nemohl. V totalitě být musí, na základě tohoto lze do lochu poslat všechny nepohodlné. A policejní dobytek a různí Richtrové v tom vesele a nadšeně asistují. Byli kdy normální, nebo jsou vyšinutí od narození?


Autor článku se dostal také to rukou prokurátora Josefa Richtra, který v jeho případě porušil trestní řád, když rozhodoval o přípise, že v případě, kdy byl autor stíhán za svou práci novináře, porušen zákon.
Richtr po prostudování spisu rozhodl, že je vše v pořádku. Nejvyšší soud ale dal za pravdu stěžovateli a potvrdil, že Richtr porušil trestní řád.
Soud nakonec obžalovaného uznal nevinným. Předsedkyně senátu na margo práce Stáního zastupitelství, kde Richtr straší jako bubák, pronesla, že více zmršené šetření a horší obžalobu snad nikdy neviděla.