Čapí hnízdo? Vážím si toho, že se podařilo obnovit rozpadlý statek

Vážený pane místopředsedo vlády, dámy a pánové, milí Klokánci, rád jsem přijal toto pozvání z několika důvodů. Zaprvé jsem si přečetl, že Čapí hnízdo bylo nominováno v roce 2010 na stavbu roku a já mám rád moderní a krásné stavby.

Miloš zEman

Miloš zEman

Vážím si toho, že se podařilo obnovit rozpadlý statek a přijel jsem i kvůli tomu, protože sdílím a to je určeno novinářům, nikoli Klokánkům, názor premiéra Sobotky, že by si politici neměli hrát na vyšetřovatele, nebo dokonce na soudce, a že by měli vyčkat výsledků vyšetřování a teprve potom mluvit. Totéž samozřejmě platí pro novináře. Vzpomeňte si na kauzu Budišov a Čapí hnízdo, ne Čapí hnízdo, ale Věru Jourovou, ale Čapí hnízdo a kauza Budišov budou možná něco analogického.

A hlavní důvod, proč jsem samozřejmě přijel, je pokřtít klokana, takže ať už jsem křtil jakákoli zvířata, jakékoli ptáky v zoologických zahradách, vždycky jsem jim dával jedno a totéž jméno. A to jméno zní Bimbo. A víte proč? Ze dvou důvodů, vlastně ze tří. První je, že Bimbo je pojmenování slona, druhý důvod je, že jsme si tak říkali s mým přítelem ministrem kultury Pavlem Dostálem a třetí důvod je, že tímhle nikoho neurazím, protože Bimbo není v kalendáři, takže kdyby se někdo cítil dotčen, já jsem původně uvažoval o jménu Ignác, ale on byl svatý Ignác z Loyoly, Andreji, zakladatel Tovaryšstva Ježíšova a třeba by se jezuité urazili, kdybych jménem jejich zakladatele pokřtil klokana. Takže zůstanu u Bimba a předpokládám, že teď bude slavnostní odhalení desky, kam dvě dívky napíší výběr jména pro dvě klokaní samice, a já napíšu výběr jména pro klokaního samce.Projev prezidenta republiky při návštěvě farmy Čapí hnízdo | 28. dubna 2016 | Zalezení do prdele Babiše až po okraj

Reklama: