Vízová otázka s Tureckem vyřízena? Prasopes Erdogan odmítl podmínky EU. Půjdeme svou cestou, prohlásil

ANKARA | Turecký diktátor a vrah Kurdů Recep Tayyip Erdogan vyslovil prudký nesouhlas s návrhem, aby Ankara změnila zákon o čelení terorismu, zatímco je Turecko vystaveno hrozbě útoků, informuje Reuters, kdy zmíněnou agenturu cituje Sputnik. Právě toto byla jedna z pěti podmínek, která by mohla zrušit vízový styk Turecka se zeměmi EU, což většina zemí odmítala. Je to nyní vyřešeno?

Diktátor Erdogan

Diktátor Erdogan
„EU nás požádala o změnu našeho protiteroristického zákonodárství. Promiňte, ale půjdeme vlastní cestou, vy zase svojí,“ řekl prasopes Erdogan v projevu, který vysílaly místní televize.

Ve středu navrhla Eurokomise Europarlamentu a Radě EU, aby zrušily vízová omezení pro turecké občany, splní-li Ankara do konce června zbývajících pět podmínek. Jde o opatření na odvrácení korupce, svolání jednání o operativní dohodě s Europolem, soudní spolupráci se všemi členskými státy, uvedení pravidel ochrany dat do souladu s normami EU a revizi legislativy v části boje s terorismem, připomíná Sputnik.

Tudíž je vše vyřešeno a navíc je dokázáno, že s prašivým psem Erdoganem nemá cenu jednat a Turecko by mělo i se svými „migranty“ být uzavřeno za vysoký plot a zeď.


Reklama: