Martin Konvička nezakládá, jen podporuje: Nová strana Apači? I tak by se mohlo Alternativě pro Českou republiku říkat. Přípravný výbor je na světě

Byl ustaven přípravný výbor politické strany Alternativa pro Českou republiku (ApČ). ApČ bude národně orientovanou, euroskeptickou, liberálně konzervativní stranou. ApČ se hlásí ke stejným hodnotám jako německá AfD.

Eva Hrindová, Petr Štěpánek a Petr Hampl

Eva Hrindová, Petr Štěpánek a Petr Hampl

Byl ustaven přípravný výbor nové politické strany Alternativa pro Českou republiku (ApČ) a zároveň byl zahájen sběr podpisů potřebných pro její registraci. Členy přípravného výboru jsou sociolog a místopředseda Bloku proti islámu PhDr. Petr Hampl, PhD., občanská aktivistka Ing. Eva Hrindová (Naštvané matky) a publicista a mediální expert Mgr. Petr Štěpánek, který stal již u zrodu ODS.

„Alternativa pro Českou republiku bude národně orientovanou, euroskeptickou, liberálně konzervativní stranou. Zakladatelé ApČ se hlásí ke stejným hodnotám, cílům a stejné politice, jakou německým občanům nabízí tamní Alternative für Deutschland (AfD), a chce být pro české voliče stejnou alternativou,“ stojí v tiskovém prohlášení nově vznikající strany.

Petr Hampl dále uvedl: „Dalšími tvářemi širšího přípravného výboru ApČ či jejími podporovateli jsou předsedkyně iniciativy Bez koncesionářských poplatků Vladimíra Mročková, předseda Bloku proti islámu doc. Martin Konvička, sexuolog a bývalý místopředseda Poslanecké sněmovny a europoslanec doc. Jaroslav Zvěřina, bývalý generální ředitel Slovenské televize a ČTK Ing. Radim Hreha, politolog a politický poradce Tomáš Haas, „VIP“ blogger Ing. Petr Paulczyński a přidávají se další osobnosti.“

ApČ se stane skutečnou alternativou pro ty, kterým leží na srdci individuální svoboda, národní hrdost, rodina a prosperita naší země, uzavírá tisková zpráva.


Alternativa pro Česko s Konvičkou? Nepředstavitelné, míní druhý český prezident Klaus

Václav Klaus - 5. AfD-Bundesparteitag

Václav Klaus – 5. AfD-Bundesparteitag

Alternativa pro Německo je podle Václava Klause nadějný projekt a aktivně jej podporuje svými vystoupení na akcích strany, kdy se dokonce považuje i za „fanouška“ tohoto politického uskupení. Ovšem jeho představa, že by Martin Konvička měl mít něco s Alternativou pro Česko je pro něj nepředstavitelná: „Toto bych v žádném případě nepodpořil A bylo by to strašná škoda, kdyby to pan Konvička udělal,“ poskytl prezident své vyjádření pro deník Právo v době, kdy se o daném projektu započalo spekulovat.

Přesvědčí Václava Klause, že by projekt mohl mít perspektivu, když u něj stojí i pánové Haas, Paulczński a Štěpánek, kteří byli jeho spolupracovníci v rámci jejich společného působení v ODS, či v minulosti?