Miloš Zeman: Českou televizi je třeba zestátnit a zrušit koncesionářské poplatky

PRAHA | Domnívám se, že Česká televize by neměla být veřejnoprávní, ale státní institucí, že by koncesionáři neměli platit 135 korun měsíčně za její provoz, že by tento provoz měl být hrazený ze státního rozpočtu, vyjádřil se Miloš Zeman v rámci položeného dotazu na Českou televizi čtenářem serveru ParlamentniListy.cz.

Miloš Zemna v Partii TV Prima - 24. I. 2016 - reprofofoto: TV Prima

Miloš Zeman v Partii TV Prima – 24. I. 2016 – reprofofoto: TV Prima

Prezident Miloš Zeman zodpověděl téměř čtyři desítky otázek, které mu položili čtenáři Parlamentních listů, vybrali jsem Vám odpověď na otázku ohledně České televize. Více odpovědí naleznete přímo v původním textu ZDE.

Svůj postoj na zrušení České televize jako veřejnoprávní organizace prezident Miloš Zeman opřel o své mínění, že v současné době je Česká televize pouze hlásnou troubou jedné jediné politické strany, která se jmenuje TOP 09.


Poplatky pro ČT zrušit

Úvahu následně rozvinul v odpovědi na dotaz dalšího čtenáře, který se zajímal o koncesionářské poplatky a jak zajistit, aby systém byl spravedlivý, informuje výše zmíněný web. „Platby za televizi by podle mého názoru měly být zrušeny a měly by být nahrazeny nezbytnými výdaji ze státního rozpočtu,“ konstatoval Miloš Zeman.

„Někteří moji poradci mi říkají, že základní vadou generálního ředitele České televize je to, že Českou televizi vlastně neřídí a že ji řídí nejrůznější úředníci na nižších postech. Nejsem specialista na Českou televizi a nemohu tedy toto tvrzení objektivně posoudit, nicméně platí to, co jsem už uvedl, to jest, že Česká televize by měla být státní a nikoli veřejnoprávní, protože pojem veřejnoprávnosti je hybridní pojem, který slučuje nedostatky veřejné a soukromé televize,“ uzavřel prezident.