Zadupe Donald Trump čarodějnici Hitlery Clinton do země?

WASHINGTON | Ještě před nedávnem přitom byla favorizována Hillary Clintonová, které předchozí průzkumy přisuzovaly náskok před Trumpem v rozmezí deseti až dvaceti procent. Poslední průzkum realizovaný na vzorku 1289 respondentů Reuters a Ipsos mezi minulým pátkem a tímto pondělím ukázal, že Trumpovy šance na konečné vítězství po faktickém získání republikánské nominace výrazně narostly, informují ParlamentniListy.cz o raketovém růstu popularity Donalda Trumpa.

Donald Trump a Hitlery Clinton

Donald Trump a Hitlery Clinton

Clintonovou by podle tohoto průzkumu podpořilo 41 % voličů a Trumpa jen o jedno procento méně. To je zatím nejtěsnější výsledek, jaký se v průzkumech za poslední měsíce objevil. Do doby před odstoupením republikánských uchazečů Rubia a Cruze dávaly mnohem vyšší šance porazit Clintonovou právě těmto dvěma politikům. Vše nasvědčuje tomu, že nakonec rozhodnou nerozhodnutí voliči, kterých je zatím devatenáct procent, připomíná český web.

Reuters přisuzuje poměrně znatelný nárůst podpory Trumpa právě odstoupení texaského senátora Teda Cruze ze souboje před několika dny. Jelikož se minulý týden odhodlal ke stejnému kroku poslední Trumpův republikánský vyzyvatel, guvernér z Ohia John Kasich, Trump již zůstává v boji o Bílý dům osamocen a postupně začíná získávat podporu i dříve jemu nepřátelsky naladěných republikánů.

„Jsem z výsledku tohoto průzkumu nadšený,“ cituje Reuters komentář Trumpa, zatímco z tábora Clintonové žádná bezprostřední reakce nepřišla. Volební stratég republikánů Dave Carney konstatoval, že průzkum jasně ukazuje zranitelnost Clintonové, která doposud o nominaci bojuje s vermontským senátorem Berniem Sandersem. „Pohybuje se v politice dlouhou dobu a i z toho důvodu teď najednou nemá vůbec nic jistého, byť si myslela opak.“