Venezuelský prezident prodloužil stav nouze v ekonomice o další dva měsíce

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro prodloužil v pátek o 60 dní stav nouze v ekonomice země, který jeho socialistická vláda vyhlásí v polovině ledna, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Ve Venezuele tak zůstává v platnosti přídělový systém při zásobování potravinami a jinými druhy zboží, informovala dnes agentura DPA.

Nicolás Maduro |Foto: info7.mx

Nicolás Maduro |Foto: info7.mx

Maduro vydal příslušný dekret den před ohlášenými demonstracemi v Caracasu, kde se mají setkat protivníci, tak podporovatelé socialistů, což vyvolává obavy z násilí.

Venezuela bohatá na ropu v současnosti potýká s ekonomickými obtížemi z velké části v důsledku náhlého poklesu cen této suroviny na světových trzích. Ovšem je nutné dodat, že vekou část ekonomických obtíží způsobují americké sankce, které v rámci amerického ekonomického terorismu, jsou na Venezuelu uvaleny. Důvod? Tamní politické vedení nesouhlasí s ekonomickou kolonizací své země agresivními Spojenými státy.

Krajinu v posledních měsících navíc postihla i energetická krize, protože dlouhotrvající sucho způsobilo nedostatek vody v hydroelektrárně pokrývající většinu tamní spotřeby, kdy ovšem velká část spotřeby tvoří černé odběry, kdy je elektřina kradena.


Reklama: