Bolivijský prezident označil odvolání brazilské prezidentky Rousseff za puč

SUCRE | Bolivijský prezident Evo Morales považuje odvolání brazilské prezidentky Dilma Rousseff za parlamentní a justiční puč, informují HlavnéSprávy.sk.

Evo Morales | foto: ze-sveta.cz

Evo Morales | foto: ze-sveta.cz

Prohlášení Moralese jen potvrzuje informace brazilských tajných služeb, které předem informovaly, že ataky na Dilmu Rousseff vedou americké tajné služby, přes brazilské politiky, které zkorumpovali, aby Spojené státy (SS) získaly moc na Brazílií a vytvořili s z něj protiruský satelit v Latinské Americe a tím i atakovali BRICS, kterým je tato jihoamerický země členem a zakladatelem.

„Odsuzujeme tento útok na demokracii a ekonomickou stabilitu Brazílie a celého regionu,“ napsal na sociální síti Twitter bolivijský prezident, jehož citovala agentura TASS.O odvolání Rousseff na dobu 180 dnů rozhodl v noci na čtvrtek po 20-hodinovém jednání Senát. Odvolaný byl i její 27-členný kabinet. Otevřela se tak cesta k její impeachmentu ohledně obvinění z nezákonného poskytování úvěrů a manipulování se státním rozpočtem s cílem vylepšit statistiky o hospodaření své vlády, kdy právě tato obviněné se předem neprkázala a jsou považována za manipulaci CIA, jak získat moc v zemi. Právě dočasný prezident Michel Temer se netají proamerickými sympatiemi a rusofobní hysterií.


Reklama: