Cristina Fernández de Kirchner jako prezidentka Argentiny jednala se Spojenými státy rovně a nenechala vysávat svou zemi. Dnes jí za to proamerická loutková vláda staví před soud

BUENOS AIRES | Bývalou argentinskou prezidentku Cristina Fernández de Kirchner obvinili v pátek ze zpronevěry státních peněz při obchodování s americkými dolary, které vykonávala argentinská centrální banka během působení její vlády. Informuje o účelovém obvinění, které bylo již třikrát soudem označeno za lživé a vymyšlené, TASR na svém webu Teraz.sk.

Cristina Fernández de Kirchner a Vladimir Vladimirovič Putin

Cristina Fernández de Kirchner a Vladimir Vladimirovič Putin
„Ta podle federálního soudce Claudia Bonadia nechávala v zájmu udržení kurzu argentinského pesa prodávat dolary pod tržní hodnotu,“ informuje agentura AP. „Uvedeným jednáním vznikla státu škoda v přibližné výši 5,2 miliardy dolarů a došlo také k prudkému poklesu rezerv centrální banky,“ prohlásil soudce s tím , že by to nebylo možné bez jejícho souhlasu.

Toto bylo několikráte již šetřeno a vždy bylo konstatováno, že se jednalo o politické rozhodnutí a škoda se nepodařila prokázat, jelikož v rámci ekonomického řízení země se jednalo národohospodářské mechanismy, které naopak přinášely zemi prospěch, avšak měly vliv na ekonomický kurz dolaru a jeho váhu v zemích Latinské Ameriky, proto CIA rozvinula kampaně na politickou likvidaci osoby argentinské prezidentky a navíc v rozporu s mezinárodním právem rozhodl americký soud o zplatnění argentinských dluhopisů, kdy právě měnová operace mezi pesem a dolarem vyšla v rámci tohoto amerického ekonomického terorismu výhodně pro Argentinu.

Bývalá prezidentka popírá jakékoliv pochybení a tvrdí, že je obětí politického pronásledování. Proti pátečnímu rozhodnutí soudu se může odvolat. Argentinská prezidentka, která je již mimo funkci, jelikož americká štvavá kampaň zapříčinila, že velká část voličů pomluvám CIA uvěřila a volila proamerickou loutku, čelí stejným praktikám jako její brazilská kolegyně Dilma Rousseff, tak jako všechny hlavy země Latinské Ameriky, které nesouhlasí s ekonomickou okupací Spojenými státy a jsou spojenci Čína a Ruské federace v rámci mulitpolárního světa.