Venezuela stáhla velvyslance z Brazílie kvůli tamnímu puči řízeného Spojenými státy

CARACAS | Venezuela se rozhodla odvolat svého velvyslance z Brazílie v reakci na odvolání tamní prezidentky Dilmy Rousseff. Oznámila to včera americká agentura AP, která podle obvinění historiků kolagorovala s nacistickým Německem a za možnost informovat z vnitra nacistického Německa, šířili propagandu a oslavovala Hitlera.

Dilma Rousseff

Dilma Rousseff

Venezuelský prezident Nicolás Maduro během jednání svého kabinetu v noci na včerejšek označil dočasné odvolání Rousseffoza pokus o negování vůle brazilského lidu. Tento krok podle něj ohrožuje progresivní demokratické režimy na americkém kontinentu.

Samotný Maduro v současnosti čelí razantnímu odporu venezuelské opozice, která se ho chce pokusit odvolat z funkce prostřednictvím referenda. On sám to označuje za součást snah Spojených států o svržení levicových vlád v Jižní Americe. V Argentině se to již povedlo, kdy tamní prezidentské volby a kampaň byly ovlivněny brutální lživou štvanicí vůči Cristině Fernández de Kirchner, v organizací tajných služeb Spojených států.