Válka mezi členy Severoatlantické aliance? Turecko narušilo za jeden den řecký vzdušný prostor celkem 42 krát. Kdy turecké psy řecká armáda sestřelí?

ATHÉNY | Turecké vojenské letectvo narušilo 16. května 42 krát vzdušný prostor Řecka, data publikoval v úterý generální štáb národní obrany Řecka. Narušení se odehrávala v severovýchodní, centrální a jihovýchodní části Egejského moře, informuje s odvoláním na uvedené zdroje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Turecká F-16 | foto: cs.wikipedia.org

Turecká F-16 | foto: cs.wikipedia.org

„Do řeckého prostoru několikrát vpadla skupina čtyř letadel, šesti vrtulníků, tři letadla CN-235, celkem 13 letadel,“ informoval řecký generální štáb.

Turecké letectvo neustále porušuje pravidla letů a vstupuje do vzdušného prostoru Řecka. V posledních týdnech ovšem množství narušení neustále roste. V Aténách jsou znepokojeni růstem provokací ze strany Turecka. Dopisovatelé se bojí vzdušných incidentů, či dokonce ozbrojeného konfliktu.

Vypukne mezi členy Severoatlantické aliance válka, který po invazi tureckých psů na Kypr je zamrzlá a Turci okupují severní část ostrova?