Nalezené trosky nepatří zmizelému egyptskému letadlu. Řecké ministerstvo hlásí, že zmizelý let podnikl podivné manévry

KÁHIRA – ATHÉNY | Šéf řeckého úřadu pro vyšetřování leteckých katastrof Athanassios Binis prohlásil, že trosky zatím nalezené ve Středozemním moři nepocházejí z pohřešovaného letadla společnosti EgyptAir. Informaci přinesla tisková agentura AP.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Airbus A320 společnosti EgyptAir, který letěl z Paříže do Káhiry, se zřítil včera brzy ráno do Středozemního moře se 66 lidmi na palubě. Úřady prohledávají rozsáhlou oblast jižně od řeckého ostrova Kréta a hledají trosky letadla, informuje TASR na webu Teraz.sk.

Podivné manévry letounu před jeho zmizením

„Letadlo Airbus A320 letecké společnosti EgyptAir, letící po trase Paříž – Káhira, provádělo ve vzduchu krátce před zmizením neobvyklé manévry,“ Informoval o tom ve čtvrtek 19. května na tiskové konferenci řecký ministr obrany Panos Kammenos, kterého cituje Associated Press.

Podle ministrových slov se letadlo nacházelo ve vzdušném prostoru Egypta: „Když náhle se nejdříve otočilo o 90 stupňů vlevo a potom o 360 stupňů vpravo. Přitom ztratilo výšku z 38 tisíc (11,6 kilometrů) na 15 tisíc stop (4,6 kilometru) a ve výšce 10 tisíc (3 kilometry) se ztratilo“, řekl Kammenos, kterého citovala světová zrpavodajská agentura Sputnik.


Stalo se letadlo obětí teroristického útoku. Na internetu se objevilo video s hořícími troskami

Francouzský deník Le Figaro s odvoláním na zdroj francouzské pohraniční policie píše, že vyšetřovatelé se budou zaměřovat na pozemní personál na letišti Charlese de Gaulla, aby zjistili, zda někteří letištní zaměstnanci představují bezpečnostní riziko.

„Mohlo by jít i o teroristickou hypotézu, ale v této fázi bychom měli vyjádřit naši solidaritu s rodinami a zjistit příčinu katastrofy,“ vyjádřil se francouzský prezident Francois Hollande.

„Prezident vyjádřil soustrast nad oběťmi havárie letadla EgyptAir na cestě z Paříže do Káhiry,“ informoval Kreml na svém oficiálním účtu na sociální síti Twitter.

Na internetu se objevilo video, které zachycuje ohnivou kouli, která by mohla představovat hořící trosky letadla těsně po výbuchu nad řeckými ostrovy, přináší video slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, které mělo být natočeno přibližně v oblasti, kde se egyptský letoun ztratil z radarů. Video mělo být natočeno v tom čase na lodi plující ve středozemním moři.

https://youtu.be/MiHVNx9NAuY

Bývalý člen americké Národní rady pro bezpečnost dopravy (NTSB) John Gogle včera řekl, že první náznaky vyšetřování v případě havarovaného letadla společnosti EgyptAir ukazují spíše na bombu než na konstrukční nebo technickou chybu. „Fakt, že udělal ty prudké otáčky bez vyslání nouzových signálů, podle mě naznačuje, že se stala nějaká katastrofa, například s nějakým zařízením,“ uvedl Gogle pro CNN na adresu podivných manévrů pilota zmizelého letadla.


Reklama: