Trosky zmizelého egyptského letadla byly objeveny

KÁHIRA – ATHÉNY | Řecký ministr obrany Panos Kammenos včera uvedl, že egyptské pátrací týmy našly část těla, dvě sedadla a zavazadla pocházející z letadla společnosti EgyptAir, které se ve čtvrtek nad ránem přibližně 290 kilometrů od egyptského města Alexandrie zřítilo do Středozemního moře. Informovala o tom agentura AP.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Letadlo Airbus A320 společnosti EgyptAir, let MS804, se 66 lidmi na palubě vystartovalo z pařížského Letiště Charla de Gaulla ve středu v 23:09 hodin SELČ. Dispečeři s ním ztratili kontakt nad Středozemním mořem ve čtvrtek v 02:45 hod. SELČ, když se již nacházelo v egyptském vzdušném prostoru. Letadlo se dostalo do potíží o 02:30 h. SELČ, přibližně půl hodiny před plánovaným přistáním v Káhiře, dodávají HlavnéSprávy.sk.

Letadlo začalo ve výšce necelých 11.300 metrů nad mořem prudce měnit směr, na co kleslo do výšky přibližně 4600 metrů a zmizelo z obrazovek radarů. Pilot letadla podle agentury Reuters nevyslal nouzový signál a poslední jednou žoviálně komunikoval s dispečery deset minut předtím, než letadlo zmizelo z radarů.Pátrací tým egyptských ozbrojených sil našel včera v moři přibližně 290 kilometrů od pobřeží města Alexandria trosky letadla společnosti EgyptAir, které se ve čtvrtek nad ránem zřítilo do Středozemního moře. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení egyptské armády.

Podle vyjádření egyptského ministra civilního letectví Šarífa Fathího je pravděpodobnost, že příčinou čtvrteční havárie letadla EgyptAir byl teroristický útok, větší než pravděpodobnost technického selhání.

Mezi cestujícími se nacházelo 30 Egypťanů, 15 francouzských občanů, dva Iráčané a po jednom cestujícím z Británie, Belgie, Kuvajtu, Saúdské Arábie, Súdánu, Čadu, Portugalska, Alžírska a Kanady. Podle DPA nejsou žádné náznaky, že by někdo z cestujících nebo členů posádky mohl havárii přežít.


Reklama: