Marine Le Pen: Když Francie opustí EU, Evropská unie přestane existovat

PAŘÍŽ | Evropská unie je na pokraji kolapsu, protože dva z jejích hlavních pilířů se rozpadají navzdory miliardám eur vynaložených na jejich udržení před pádem , říká předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Pen na adresu evropské měny a schengenského prostoru.

Marine Le Pen

Marine Le Pen

„Tyto dva pilíře, na nichž je EU založena – Schengen a euro – jsou v procesu rozpadu. Takže je v jakési šílené sestupné spirále, ve které je schopna dnes udělat cokoliv, aby se pokusila udržet tuto stavbu,“ konstatovala Marine Le Penová pro RT France v exkluzivním rozhovoru, o kterém informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Podle Marine Le Pen tady není žádné kdyby. Otázka zní, kdy se EU rozpadne. Je to jen otázka času. „Vůdcové EU se jen snaží hrát o čas vynakládáním miliard, aby ji udrželi“. Le Pen i uvádí příklad, který to samo o sobě prozrazuje: „Poplatek za nepřijetí migrantů ve výši 250 000 eur za každou osobu.“

„Tyto hrozby a vydírání, které nyní systematicky používá Evropská unie, je především ukázkou gigantického problému slabosti,“ razantně vyjadřuje svou nevoli předsedkyně francouzské Národní fronty.V otázce migrantů uvedla ještě jednu záležitost, že EU je používá jako nástroj na snižování nákladů na pracovní sílu. „To je důvod, proč Evropská unie podporuje desítky milionů přistěhovalců v následujících letech, kteří přijdou na trh práce Evropské unie tlačit dolů mzdy,“ řekla. „Takže ve skutečnosti zradili, pokud se vám líbí, dělnickou třídu,“ zastala se předsedkyně Le Pen pracujících.

Marine Le Pen podporuje Velkou Británii v jejím odchodu z EU, čímž se inspiruje na podobnou kampaň s názvem „Frexit“. Podle březnového průzkumu veřejného mínění by 53% francouzských občanů chtělo uspořádat podobné referendum o členství v EU. „Když Francie opustí Evropskou unii, Evropská unie přestane existovat,“ uzavřela Marine Le Pen.


Reklama: