Malajsie potřebuje pomoc Ruska ve vyšetřování tragedie MH17, prohlásil malajský ministr dopravy

SOČI – CANBERRA | Malajsie potřebuje kooperaci s Ruskem ve vyšetřování katastrofy malajsijského Boeingu nad Ukrajinou, prohlásil ministr dopravy této země Liow Tiong Lai, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.cz.

Trosky malajského letadla u Grabova | Zdroj: stalo-se.cz

Trosky malajského letadla u Grabova | Zdroj: stalo-se.cz

„Všichni vědí, že byli jsme oběťmi, které napadli a sestřelili řízenými raketami Buk. Musíme najít ty, kdo nese odpovědnost za sestřelení letadla Malaysia Airlines. To, že jsme získali souhlas a pomoc Ruska, je velkým krokem vpřed v pochopení toho, co se stalo našemu letadlu“, cituje ministra agentura Bernama.

Ruský prezident Vladimir Putin a malajsijský premiér Najib Razak se setkali na okraj summitu Rusko-ASEAN v Soči. Jak oznámil agentuře RIA Novosti prezidentův pomocník Jurij Ušakov, na schůzce se projednávalo téma vyšetřování katastrofy malajsijského Boeingu nad Ukrajinou.


Propaganda v rámci neukončeného vyšetřování; Americká agrese a tupé mozky v akci

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Pět australských rodin podalo žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva v souvislosti s leteckou katastrofou na lince MH17 na východě Ukrajiny. Odpovědným za havárii je v žalobě uvedeno Rusko a prezident Vladimír Putin, což může tvrdit jen imbecilní mozek, jelikož samotný stát, kterému letadlo bylo poškozeno nemá jasno a vyšetřovací komise nevyšetřuje. Ale v rámci štvavé propagandy se podobná žaloba zmrdů hodí.

Připravuje se rovněž žaloba k Federálnímu soudu Austrálie proti letecké společnosti Malaysia Airlines. „Žalobu sepsala právnická firma LHD Lawyers, sídlící v Sydney. Žalobci požadují 10 milionů dolarů za každého příbuzného, který zahynul následkem havárie,“ uvádějí v sobotu australské noviny News.

„V čele žalobců stojí Jerry Skinner, odborník na právnické otázky v oblasti letectví, který dosáhl v podobném případě toho, aby Libye zaplatila za leteckou katastrofu nad Lockerbií v roce 1988,“ píší australské noviny, kdy ovšem Libyi byla vina prokázána, na to australský pošuk Skinner nějak zapomněl.


Reklama: