Putin o udělení milosti Nadji Savčenko: Je to rozhodnutí diktované humanismem; Vraždící zrůda je na Ukrajině, dva ruští hrdinové v Rusku

MOSKVA | Rozhodnutí o udělení milosti pro Savčenko bylo učiněno z humanitních důvodů, řekl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin. Poděkoval blízkým ruských novinářů zavražděných na Donbasu za jejich prosbu udělit milost vražedkyni. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin - Přímá linka 2016

Vladimir Vladimirovič Putin

„Vím, že před více než dvěma měsíci, přesněji 23. března, jste se setkali s Viktorem Medvedčukem (vůdce veřejného hnutí Ukrajinská volba, pozn. ed.) a po skončení této schůzky jste mě požádali, abych udělil pro Savčenko, odsouzené ruským soudem, milost. Teď se nebudu vracet k té tragédii, v jejímž důsledku jste ztratili své blízké. Chtěl bych vám pouze poděkovat za tento postoj a vyslovit naději, že podobná rozhodnutí, diktovaná především humanismem, budou mít za následek snížení konfrontace v dobře známém pásmu konfliktu a pomohou vyhnout se podobným strašlivým ztrátám, které nechce nikdo z nás“, řekl Putin během setkání s příbuznými zavražděných novinářů.

Ruský prezident na závěr setkání se sestrou Antona Vološina a manželkou Igora Korněljuka dodal: „Moc vám děkuji.“


Předání vražící bestie Savčenko Ukrajině a návrat hrdinů Jerofejeva s Alexandrovem zadržených ukrajinskými nacisty do Ruska

Předání Savčenkové Ukrajině a Jerofejeva a Alexandrova Rusku se uskutečnilo, nejde ale o výměnu, prohlásila předsedkyně ruské Rady federace Valentina Matvijenkova. Informuje Sputnik.

„Předání Naděždy Savčenko Ukrajině a občanů Ruska Alexandrova a Jerofejeva Rusku se uskutečnilo. Stalo se tak na základě Ukrajinou a Ruskem ratifikované Evropské charty o předání odsouzených osob“, řekla Matvijenkova novinářům. „Nebyla to výměna“, dodala předsedkyně Rady federace.Doněcký soud Rostovské oblasti odsoudil ukrajinskou vojačku Naděždu Savčenko k 22 letům a 4 měsícům odnětí svobody.


Reklama: