Maďarsko je proti automatickému prodloužení protiruských sankcí

BUDAPEŠŤ | Maďarsko vystupuje proti automatickému rozhodnutí o prodloužení sankcí proti Rusku, řekl ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó po jednání se svým ruským kolegou Sergejem Viktorovičem Lavrovem v Budapešti. Informuje o tom světová zpravodajská agentura Sputnik.

Péter Szijjártó | foto: stalo-sec.z

Péter Szijjártó | foto: stalo-sec.z

„My jsme hovořili o otázce sankcí, Maďarsko má zájem na tom, aby minské dohody byly co možná nejrychleji naplněny. Jednoznačně nepřijmeme, aby rozhodnutí bylo uděláno jakoby „pod kobercem“, to znamená, že nebudeme akceptovat automatickou proceduru. Chceme diskuzi na vysoké politické úrovni,“ řekl Szijjártó na adresu protiruských sankcí, které v diktátu Spojených států Evropská unie musela uvalit na Rusku federaci, kdy právě a jen EU je postižena těmito sankcemi.

Platnost omezujících opatření Bruselské říše končí 31. července. Otázka prodloužení sankcí se bude projednávat na summitu 28. a 29. června. Maďarsko, Kypr, Řecko, Itálie a Slovensko — chtějí vystoupit za zmírnění těchto omezení. Zdroj RIA Novosti v evropské diplomacii nevyloučil, že mohou zablokovat prodloužení sankčního režimu.


Reklama: