Kdy budou předčasné volby? Babiš hrozí Sobotkovi. Za vším omezení kouření. Komu kouří Sobotka?

PRAHA | Koalice asi dlouho nevydrží, pohrozil Babiš. Už je prý otrávený, informuje politicko-zpravodajský server ParlamentniListy.cz. „Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je po dnešním hlasování sněmovny o protikuřáckém zákonu ‚otrávený‘ z dění ve vládní koalici, cituje zmíněný web ČTK.

Andy Babiš - Já nejsem Slovák, já jsem mimozemšťan | reprofoto: youtube.com

Andy Babiš – Já nejsem Slovák, já jsem mimozemšťan | reprofoto: youtube.com

Babiš novinářům v Bruselu řekl, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) lže, když tvrdí, že to byli poslanci Babišova ANO, kdo zabránil přijetí vládního návrhu zákona, který by brutálně omezil svobodu podnikání a zakázal by v soukromých provozovnách restaurací kouření, kdy o takovém zásahu má právo v rámci svého podnikatelského záměru rozhodovat jen majitel provozovny a ne nějaký ožralý ministr Němeček a blbeček premiér Slávek Sobotka.

„Já už jsem z toho otrávený, a pokud to takhle půjde dál, tak já myslím, že ta koalice asi dlouho nevydrží,“ prohlásil vicepremiér. Připomněl, že v pondělí čekají vládu jednání o rozpočtu, kde také mezi stranami panují velké rozpory.


Komu kouří Slávek?

Sobotka se chystá vykouřit mikrofón

Sobotka se chystá vykouřit mikrofón

Je nepřijetí protikuřáckého zákona jen záminkou na rozpad vlády, aby mohla být jmenována vláda úřednická, tedy loutky vedené stávající koalicí, ale bez odpovědnosti politických stran. Předsedové by mohli začít dlouhou kampaň před předčasnými volbami, kdy by nemuseli „ztrácet“ čas na vládě a mohli by oblbovat lidi.

Komu koří Slávek Sobotka, když je tak pohoršen nepřijetím Svatoplukova zákona? Kouří jen Svatoplukovi, nebo celému pluku?


Reklama: