Ukrajinští nacisté zakázali vstup do země Michailu Sergejeviči Gorbačovi

MOSKVA | Bývalý prezident Sovětského svazu socialistických republik (SSSR) Michail Sergejevič Gorbačov má zakázán vstup na Ukrajinu. Ve čtvrtek 26. května o tom informovala televizní stanice 112 Ukrajina s odvoláním na zdroj v bezpečnostní službě Ukrajiny, odkazuje se na tento zdroj světová zpravodajská agentura Sputnik.

Michail Segejevič Gorbačov | foto: sputnik.com

Michail Segejevič Gorbačov | foto: sputnik.com

Podle ukrajinských informací není zákaz definitivní a je omezen na dobu pěti let a je zdůvodněn tím, že Michal Sergejevič měl souhlasit a podpořit Vladimira Vladimiroviče Putina v rámci mírového řešení Krymské krize a návratu Krymu zpět domů do vlasti do Ruské federace. Republiky Krym se připojila k Ruské federaci po referendu, kdy s tímto krokem souhlasila a podporovala jej absolutní většina obyvatel Krymského poloostrova.

V květnu bývalý sovětský prezident podpořil v interview pro britský list Sunday Times připojení Krymu k Rusku, k němuž došlo v roce 2014. Podle jeho slov by se zachoval stejně, kdyby byl v podobné situaci na místě prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina.

Poté v Kyjevě prohlásili, že hodlají zakázat pětaosmdesátiletému Gorbačovovi vjezd na Ukrajinu a kromě toho i do Evropy. Jak chtějí zabránit ruskému občanovi vstup do Evropy, když velká část Evropy je Ruská federace a zbytek Evropská unie, to už nekomentovali – Ukrajinští nacisté nejsou jen zločinci, ale především i blázni a lháři.

Když bývalý sovětský prezident komentoval tuto iniciativu, řekl: „Na Ukrajinu nejezdím a jezdit nebudu.“ Tím je Michail Sergejevič Gorbačov slušně poslal do háje.


Reklama: