Země G7 prodlouží sankce, oznámil britský bastard Cameron. Sankce jsou však projevem ekonomického terorismu vůči Ruské federaci

TOKIO – MOSKVA | Země G7 se dohodly prodloužit platnost sankcí vůči Rusku. Prohlásil to ministerský předseda Velké Británie David Cameron. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

David Cameron - britský bastard| foto: youtube.com

David Cameron – britský bastard| foto: youtube.com

„Pokud jde o Rusku, souhlasila sedmička s nutností prodloužit sankce v červnu“, řekl Cameron na tiskové konferenci podle výsledků summitu G7 v Japonsku. Britský politik podotkl, že sankce budou zachovány až do naprostého splnění Minských dohod. K tomu je nutné dodat, že minské dohody neplní nacistická Ukrajina, ale to vysvětlovat Cameronovi, který je pouhým tupým bastardem by bylo zcela zybtečné,

Účastníci summitu G7 zveřejnili dříve společnou deklaraci. V ní se mj. praví o jejich připravenosti zavést v případě nutnosti nové sankce vůči Moskvě. Potvrdili přitom význam dialogu s Moskvou pro urovnání ukrajinské krize, kdy ovšem ukrajinská krize byla účelově vyprovokována právě Spojenými státy a Evropskou unií, aby mohl Západ přistoupit k ekonomickému terorismu vůči Ruské federaci formou sankcí.


Sankce vůči Rusku ohrožují spíše globální ekonomiku, než Rusko samotné

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

„V Kremlu si nemyslíme, že prodloužení sankcí vůči Rusku bude mít kladný vliv na globální ekonomiku a na mezinárodní situaci,“ prohlásil tiskový tajemník prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina Dmitrij Sergejevič Peskov.

„Pozice Kremlu se nezměnila: Jsme i nadále přesvědčeni, že to není otázka z našeho pořadu dne. Zároveň si nemyslíme, že podobná rozhodnutí mohou mít kladný účinek pro globální ekonomiku a globální situaci vcelku,“ řekl Dmitrij Sergejevič novinářům.

Samotné země Evropské unie jsou sankcemi vůči Rusku drceny, jelikož jako symetrické opatření zavedla Ruská federace embargo na dovoz potravin ze zemí, které na Rusko uvalily sankce. Tento stav zapříčinil budování ruské potravinové soběstačnosti a produkční krizi, jako i bankroty evropských zemědělců a potravinářů.