V Indonésii budou pedofily chemicky kastrovat a popravovat

JAKARTA | Prezident Indonésie Joko Widodo podepsal nařízení, podle kterého mohou být použity velmi tvrdé tresty vůči pedofilům. V zemi budou tito devianti chemicky kastrování, ale dokonce i popraveni. O tvrdém potírání deviace v této zemi na hranicích Asie a Oceánie informuje redaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk Eugen Rusnák.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Francouzská agentura AFP, ruská agentura RIA Novosti a jiná média, které komentují nejnovější nařízení indonéského prezidenta, zdůrazňují, že od nynějška vůči pedofilům v Indonésii mohou použít opravdu ty nejtvrdší tresty, píše Rusnák. A dodává: „Navíc podle informací z místních zdrojů uvádějí, že indonéští pedofilové, kteří budou propuštění z vězení, od nynějška budou muset mít na sobě elektronická sledovací zařízení, aby policie věděla, kde se budou pohybovat.“

„Nová pravidla zavádíme proto, abychom překonali krizi vyvolanou případy sexuálního násilí na dětech,“ uvádějí agentury vysvětlení indonéského prezidenta Joko Widodoa, který připomněl, že nařízení je platné ihned po jeho podepsání prezidentem a zrušit jej může pouze indonéský parlament.

Média připomínají, že v souladu s předchozími zákony, pedofily v Indonésii mohli poslat za mříže na dobu do 14 let – od nynějška tresty mohou být mnohem tvrdší až konečné.