Ruské letectvo téměř úplně zastavilo pozemní pašování ropy Islámským státem tureckým psům

MOSKVA | Velvyslanec Sýrie v Moskvě Rijád Haddád v interview pro RIA Novosti řekl, že vzdušné a kosmické síly Ruska dokázaly způsobit vážné škody ropnému byznysu teroristů. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik o zastavení dodávek kradené ropy do Turecka Islámským státem, s kterou obchodoval syn tureckého diktátora Erdogana.

Erdogan do prdele na kopán

Erdogan do prdele na kopán

„Mohu říci, že vzdušné a kosmické síly dokázaly skoro úplně zastavit dodávky pašované ropy do Turecka. Kromě toho, byly zničeny všechny cisterny, v nichž se toto palivo skladovalo“, podotkl Haddád. Dodal, že pod kontrolou IS zůstává jen několik menších ropných vrtů.

Média nejednou obviňovala tureckou vládu z pomoci teroristům z Islámského státu. Televizní kanál RT například zveřejnil exkluzivní materiály o dokumentech IS, které byly nalezeny v syrském Kurdistánu. Mezi nimi byly nalezeny instrukce o práci na ropných vrtech, podrobně vedené účetnictví o obchodu se surovinou a také pasy s tureckými razítky o vstupu. Jeden z ozbrojenců se tehdy přiznal, že Turecko nejen že kupuje od ozbrojenců ropu, ale zásobuje je i potravinami, municí a jiným zbožím.


Reklama: