Martin Zapletal vystrčil zadek na americké vrahy, policejní dobytek jej napadl a už je slavný v Rusku

PRAHA | Videa, na kterém se válečný veterán Martin Zapletal staví holým pozadím proti přijíždějícímu americkému konvoji, se již ujala ruská média, informuje politicko-zpravodajský server ParlamentniListy.cz s tím, že jmenuje Russia Today, Ria Novosti nebo Lentu, který o projevu nesouhlasu informují.

Policejní dobytek napdal válečného veterána

Policejní dobytek napdal válečného veterána | reprofoto: youtube.com

Autor ParlamentníchListů pod značkou „fib“ dodává: „Těm samozřejmě jakýkoliv projev nesouhlasu s přítomností amerických vojsk v Evropě ze strany občanů členského státu NATO přijde vhod.“ Jak to myslel, nechť posoudí laskavě čtenář sám.

„Český veterán přivítal americký konvoj se spuštěnými kalhotami,“ píše v titulku ruská Lenta. „Obyvatel České republiky se holou zadnicí pokusil zastavit americký konvoj,“ stojí v titulku článku v regionálním ruském deníku Novosti Karagandy.

Incident se odehrál v pondělní poledne, kdy si válečný veterán Martin Zapletal, který se mimo jiné účastnil mise v Jugoslávii, stáhnul před americkým konvojem hned třikrát stáhnout kalhoty, připomíná český server, co se přesně odehrálo.

Russia Today, která cílí převážně na zahraniční čtenáře, popsala situaci následovně: „Český válečný veterán oponující agresivní misi Američanů v Evropě se rozhodl postavit se proti válečným cvičením ve střední a východní Evropě tím, že zahájil ‚polonahý protest‘.“ Píše se také, že Zapletal popsal Americké vojáky jako agresory, vrahy a okupanty.
Podplukovník Ivan Kratochvíl, účastník hnutí Českoslovenští vojáci v záloze proti válce pro Sputnik

Je to složitý případ. Náš kolega Martin Zapletal sloužil v minulosti v mezinárodní policejní misi na území bývalé Jugoslávie, kde se často bavil s americkými, anglickými a dalšími policisty. Jel do Jugoslávie s velkým nadšením, protože mu vysvětlili, že mise je vytvořena kvůli zajištění pořádku, k ochraně místního obyvatelstva. Ale postupně poznával, že je spíše členem okupačních vojsk. Tak probíhala evoluce jeho představ o skutečném cíli přítomnosti amerických vojáků v Evropě. A teď k případu jeho zadržení.

​Před očekávaným příjezdem nové kolony USA byla v českých médiích zahájena masová propagační kampaň. Vsugerovávali nám, jak je nutné, aby Američané byli přítomni na našem území. Ne všichni souhlasili. Ale protože normální civilizované způsoby, jak vyjádřit svůj nesouhlas, prostě neexistují, poručík Martin Zapletal si vybral podle našeho názoru ne příliš vhodnou variantu protestu. Oblékl se do své sváteční vojenské uniformy, zastavil kolonu, která vyjížděla z kasáren ve Vyškově. Prostě se postavil před první auto, otočil se k němu zády a… stáhl si kalhoty. Jízda byla takovým způsobem zastavena. Poručíka okamžitě zadrželi, odvezli na oddělení. Kdyby existoval normální právní systém, dostal by Zapletal pokutu. Ale z něho chtějí zřejmě udělat politického vězně, protože ho obvinili z organizace masových nepokojů. A podle tohoto paragrafu mu hrozí odnětí svobody až na tři roky. Poručíka pustili před soudem na svobodu. Našli jsme mu advokáta, snažíme se prostřednictvím dostupných médií mobilizovat veřejné mínění na jeho obhajobu. Podívejte se, jestliže se různé průvody gayů můžou, promiňte, s holou zadnicí procházet po Praze, jestliže jsme tak přátelsky podporovali akci Pussy Riot, tak zavřít člověka na tři roky za kalhoty „na půl žerdi“… Je to neuvěřitelné, je to to, co se nazývá „politikou dvojitých standardů“. Je třeba dosáhnout toho, aby se věc nedostala k soudu a byla stažena obžaloba. Advokát se domnívá, že příští týden už bude jasné, jestli se to podaří udělat. – Citace: cs.sputnik.com