Musíme se zachránit sami! Soukromníci a Svobodní ve všech krajích společně a chtějí ovlivnit i práci Senátu

HOLICE | Nikdy od roku 1989 nebyla situace soukromníků, ale zároveň všech aktivních a pracovitých lidí, kteří se o sebe chtějí starat sami, tak špatná. To je pro nás impulz k maximální politické aktivitě, vysvětluje 1. místopředseda Soukromníků Rudolf Baránek v tiskové zprávě zveřejněné na webu strany.

Rudolf Baránek

Rudolf Baránek

Sociální inženýrství agrolevicové vlády a selhání tradičních pravicových stran. To jsou dva hlavní důvody, proč letos berou Soukromníci krajské volby velmi vážně. „Kraje mohou být do jisté míry protiváhou politiky vycházející ze Strakovy akademie. Na odpovědných pozicích ale musí sedět lidé, kteří místo stranických pouček používají zdravý rozum,“ vysvětluje předseda Soukromníků Petr Bajer s tím, že krajské volby jsou zároveň přípravou na parlamentní, které se budou konat o rok později.

V celkem osmi krajích se Soukromníci domluvili na koalici se Stranou svobodných občanů. Naposledy se tak stalo před několika dny v Libereckém kraji. „Ve zbývajících krajích naši lidé zvolili jinou variantu. V Jihočeském s podporou hnutí Ženy živnostnice 2014, v Plzeňském pak vzniklo uskupení čtyř stran. V Olomouckém, Moravskoslezském a v Kraji Vysočina budeme bojovat samostatně, i zde ale ještě zcela nevylučujeme možnost podpory jiných stran či uskupení,“ popisuje současný stav Petr Bajer. Na kandidáty Soukromníků tak voliči narazí ve všech krajích.


Chceme ovlivnit i práci Senátu

Stejně důležité jsou pro Soukromníky i senátní volby. Pod jejich hlavičkou byl již do horní komory zvolen podnikatel a donátor Ivo Valenta.

Nyní bude „v dresu“ Soukromníků obhajovat svůj post senátor a bývalý reprezentant v cyklistice Jozef Regec (Blansko), pod hlavičkou Soukromníků pak do toho jdou i bývalý pražský primátor Jan Koukal (Praha 11 a 15), hudebník Felix Antonín Slováček (Praha 10), předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda (Praha 6), univerzitní profesor Ivo Barteček (Olomouc), řezník a živnostník Pavel Havlíček (Plzeň) a projektant a živnostník Petr Novotný (Pardubice).


Reklama: