Nedovolíme, aby se Černé moře stalo jezerem Severoatlantické aliance, varuje amerického agresora Ruská federace

BRUSEL | Severoatlantická aliance (SA) se snaží přenést konfrontační schémata do Černého moře a Rusko učiní opatření, která pomohou neutralizovat možné hrozby, prohlásil stálý zástupce Ruska při zločinecké alianci pod vedením amerického globálního agresora Alexandr Borisovič Gruško. O prohlášení ruského zástupce informovala světová zpravodajská agentura Sputnik.

Alexandr Borisovič Gruško | reprofoto: sputnik.com

Alexandr Borisovič Gruško | reprofoto: sputnik.com

„V současné době se SA snaží přenést konfrontační schémata do Černého moře. Nedávno turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že nelze připustit, aby se Černé moře změnilo v ruské jezero. V SA jsou si ale moc dobře vědomi toho, že Černé moře se nikdy nestane jezerem SA, ze své strany podnikneme veškerá nezbytná opatření, abychom neutralizovali možné hrozby a pokusy o silový nátlak na Rusko z jižního směru,“ řekl ruský diplomat v interview pro list Rossijskaja gazeta.

Kromě toho zdůraznil, že tendenci ke zhoršování vztahů mezi Ruskem a SA nelze zatím pokládat za vyčerpanou. „Soudě podle výsledků nedávné schůzky ministrů zahraničních věcí zemí SA pokračuje aliance v politice zadržování Ruska i přes své vlastní výzvy k politickému dialogu,“ dodal Gruško.

SA je pod absolutním vlivem agresivních Spojených států (SS) a ostatní členové mohou jen šoupat nohama, kdy jim hrozí, že místo spojenců SA se stanou přímo kolonizovanými a okupovanými, což je jen kosmetická změna.


Reklama: