Brzy se ukáže pravda. Ukrajinu zachvátila panika: Rusko a Malajsie začaly vlastní vyšetřování tragédie Boeingu

SOČI | Setkání prezidenta Ruska Vladimira Vladimiroviče Putina a malajského premiéra Najib Tun Razaka na půdě summitu Rusko – ASEAN v Soči vyvolalo paniku mezi mocnými Ukrajiny. Dva lídři se totiž dohodli na koordinaci vyšetřování případu sestřelení boeingu nad Ukrajinou, informují HlavnéSprávy.sk. Znamená to konec lží a průchodu pravdy?

Trosky malajského letadla u Grabova | Zdroj:  stalo-se.cz

Trosky malajského letadla u Grabova | Zdroj: stalo-se.cz

Tun Razak po setkání s Vladimirem Putinem konstatoval pokrok v záležitosti vyšetřování Boeingu, který byl sestřelen nad Donbasu. „Spatřil jsem, že jsme udělali pozitivní kroky na cestě ke spravedlnosti pro rodiny a oběti MN17, když jsme s ruským prezidentem odsouhlasili, že naše další kroky budou stanoveny poté, co budou oznámeny výsledky vyšetřování společné vyšetřovací skupiny v říjnu,“ stojí v prohlášení malajského premiéra.

Malajský premiér také vyzval všechny strany nepodléhat spekulacím a nedělat předčasné závěry. Spolu s tím ministr dopravy Malajsie zaslal dopis holandské vyšetřovací komisi, ve kterém je žádost zapojit do vyšetřování ruské expertů.


Na Ukrajině se posrali strachy

Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin zatelefonoval státnímu tajemníkovi SS J. Kerrymu a postěžovat se, že Rusko již dostalo na svou stranu Malajsii.

Klimkin vytrvale požaduje přijmout opatření k zamezení společného vyšetřování Malajsií a Ruskem. Proč asi? Pravda má být utajena. Vždyť i ptáci na střeše vědí, že malajské dobravní letadlo sestřelili Ukrajinci.


Reklama: