Vláda chce střílet bílé žraloky u západoaustralských pláží

PERTH | Háky s návnadami na chytání velkých žraloků včera rozmístili nedaleko některých pláží západního pobřeží Austrálie poté, co zde došlo k sedmi smrtelným útokům žraloků na lidi za poslední tři roky. Žraloky s délkou více jak tři metry, kteří se do zasíťovaných návnad chytí, pověřené týmy zastřelí a odvezou dále do Indického oceánu, informaci přinesl slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk s odvoláním na tiskovou agenturu DPA.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Premiér svazového státu Západní Austrálie Colin Barnett program včera obhajoval proti kritikům, ovšem na akci trval. Kritici z řad pomatených ekoteroristů tvrdí, že lov bude neúčinný a v podstatě nejde o nic jiného než o pomstu. Čímž jasně ukazují svou logiku: Tvrdí, že opatření nebude účinné, tak proč mu bránit, měli by být přeci rádi.

„Potápěči, surfaři, plavci a rodiny, chtějí zvýšenou ochranu před nebezpečnými žraloky na těchto plážích,“ řekl premiér podle serveru HlavnéSprávy.cz. Federální vláda udělila Západní Austrálii dočasnou výjimku z federálního zákona o ochraně velkých bílých žraloků.

Aktivisté jsou však odhodláni hlídkovat kolem návnad a žraloky pouštět na svobodu. „Jsme připraveni udělat cokoliv, abychom pokojnou cestou zastavili tento lov,“ uvedl mluvčí aktivistů Simon Peterffy. Ostatním nezbývá než doufat, že žraloci aktivisty sežerou. Bude to užitečné hned dvakrát. Žraloci se nažerou a na světe ubude idiotů ekoteroristů.