Privatizace OKD byla megazlodějina. Úsvit NK požaduje vyšetřovací komisi

PRAHA | Společnost OKD byla v roce 2004 oceněna pro účely privatizace na částku 4,5 miliardy korun. Za tuto částku byly prodány nejen samotné Ostravsko-karvinské doly, ale také 44 tisíc hornických bytů v Havířově, Ostravě a Karviné, 12 tisíc hornických bytů na Kladně a mnoho dalších společností a nemovitostí, konstatuje o zlodějině a jednom z největších tunelů, na kterém se měl podílet i Slávek Sobotka, Úsvit Národní koalice.

zprava Olga Havlová a Marek Černoch | reprofoto: borgis

zprava Olga Havlová a Marek Černoch | reprofoto: borgis

V tiskové zprávě Úsvitu se dále dočteme o kolik peněz havloidní balvan Bakala připravil díky podvodnému posudku schváleného tehdejším ministrem financí a dnešním premiérem vlády národní zrady Slávkem Sobotkou: „Znalecký posudek firmy Ernst&Young následně určil hodnotu čistého obchodního majetku OKD k 31. prosinci 2005 na 52 miliard korun. Rozdíl mezi prodejní a odhadní cenou tak činí 47,5 miliardy korun. Odhadce, který oceňoval pro tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotku majetek na 4,5 miliardy, je za to dnes před soudem.“ Kdy skončí i Slávek Sobotka před soudem a s Bakalou ve vězení?

A poslanci parlamentní frakce Úsvitu přicházejí s dalšími brutálníi obviněními, které když by se prokázaly, tak by svědčily o největším rozkrádaní po roce 1989: „Některé části společnosti nebyly vůbec oceněny a Bakalovy byly dány úplně zadarmo. Vláda je ani ocenit nechtěla. Hodnota neoceněného majetku je odhadována na 12 miliard korun. Jako příklad lze uvést 12 tisíc bytů na Kladně, které pak Bakala prodal za 4,2 miliardy, což je téměř stejná cena, za kterou koupil celé OKD. Před soudem jsou i další dva úředníci z tehdejšího fondu národního majetku.“

„Privatizace OKD je jedna megazlodějina a já si nedovedu představit, že by za ni premiér Sobotka nenesl politickou odpovědnost. My dnes budeme požadovat zřízení vyšetřovací komise k privatizaci OKD, která by jasně určila politickou odpovědnost za tento tunel na Moravskoslezský kraj,“ řekl na tiskové konferenci předseda poslaneckého klubu Marek Černoch.


Reklama: