FPÖ hodlá napadnout výsledky zfalošovaných prezidentských voleb v Rakousku

VÍDEŇ | Svobodná strana Rakouska (FPÖ) s největší pravděpodobností formálně napadne výsledky květnových prezidentských voleb a vyzývá k zákazu hlasování pomocí korespondenčních lístků. Pro rozhlasovou stanici Ö1 to včera řekl předseda FPÖ Heinz-Christian Strache, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Heinz-Christian Strache | foto: stalo-se.cz

Heinz-Christian Strache | foto: stalo-se.cz

„Je to velmi pravděpodobné, na více než 50 procent,“ prohlásil předseda strany o možnosti napadení zfalšovaných prezidentských voleb v Rakousku z letošního května. „Pokud právní experti potvrdí nesrovnalosti, pak budeme mít odpovědnost za demokracii,“ dodal Strache s tím, že pak je povinnosti FPÖ volby napadnout. Ve středu je poslední termín možnost volby napadnout a do toho termínu se rozhodne o možném napadení voleb, komentuje agentura Reuters.

FPÖ prošetřuje několik pochybení v jednotlivých volebních místnostech, které vypluly na povrch po hlasování – od příliš včasného sečtení hlasovacích lístků zaslaných poštou po nadsazený počet hlasů. „Hlasování korespondentskými lístky ve své současné podobě musí být zrušeno,“ dodal pro rakouský rozhlas Strache, podle kterého posílání volebních lístků poštou nesplňuje ústavní požadavek tajného hlasování. Právě toto hlasování může být falšováno.


Reklama: