Čína odpověděla na americké agresivní vyhrožování ohledně Jihočínského moře

PEKING | Čína odmítla výzvu k snížení jejích aktivit v Jihočínském moři a prohlásila, že hodlá bránit region před chaosem, píše Reuters. „Neděláme problémy, ale také se jich nebojíme,“ prohlásil náměstek náčelníka generálního štábu čínské Národně-osvobozenecké armády Sun Jianguo v projevu na konferenci pro bezpečnost v Singapuru, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Čínský vojenský představitel dále poznamenal: „Čína nestrpí útoky na její suverenitu a nezůstane stranou v situaci, kdy některé země vytvářejí chaos v Jihočínském moři.“

Je možné, že něco tak imbecilního jako Ash Carter vůbec žije?

Ashton Carter - ministr války SS a nechutný americký zkurvysyn

Ashton Carter – ministr války SS a nechutný americký zkurvysyn

„Nebyli jsme izolování v minulosti, nejsme izolovaní dnes a nebudeme izolovaní v budoucnu,“ prohlásil Sun, zřejmě v reakci na nedávné prohlášení šéfa Pentagonu Ashtona Cartera. Ten obvinil Čínu z expanzivních a nemajících obdoby čin“ a varoval ji před postavením „Velké čínské izolační zdi.“

Ovšem je třeba pamatovat, že čínská kultura je zde více jak dva tisíce let a Američané jen pár stovek let. Navíc Američané svou agresivní imperiální politikou okupují celý pacifický region, což ovšem jim nedává nárok okupovat i čínské pobřeží.

„Ve skutečnosti se obávám, že někteří lidé a státy pohlížejí dosud na Čínu z pozic předsudků studené války. Mohou postavit zeď ve vlastních hlavách a nakonec sami sebe izolovat,“ dodal čínský důstojník, který se tak americkému ministrovi války Ashi Carterovi vysmál do jeho tupých očí vraždící americké bestie.


Reklama: