Teroristé v Kazachstánu přepadli policejní oddělení, vojenskou jednotku a obchod se zbraněmi

ASTANA | V kazašském městě Aktobe včera došlo k teroristickému útoku. Skupina minimálně šestnácti teroristů přepadla policejní oddělení, vojenskou jednotku a obchod se zbraněmi. Zajala rukojmí a zabila tři lidi včetně dvou vojáků, informuje o kazašském masakru redaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk Eugen Rusnák.

Ilustrační snímek | foto: flickr.com

Ilustrační snímek | foto: flickr.com

„V hlavním městě Kazachstánu, v Astaně, kvůli teroristickému útoku ve městě Aktobe podnikli rozsáhlá bezpečnostní opatření a posílily hlídky policie v ulicích,“ píše slovenský redaktor a dále dodává, že na přístupových cestách do Astany a Aktobe policie prohledává každé auto. „Proto se na ceste Astana-Borovoje vytvořila zácpa,“ jako první o událostech v Aktobe informovala kazašská informační agentura Tengrinews.kz.

Vše začalo tím, že skupina ozbrojených mužů ve věku 24-30 let v počtu cca 16 lidí zaútočila na místní vojenskou jednotku Národní gardy a zajala rukojmí. Pak přepdala Ilekské oddělení policie a dva obchody se zbraněmi v centru města.

Policie a speciální jednotky se pokusily obklíčit skupinu teroristů. Po krátkém boji zahynuli tři teroristé, jeden byl zraněn a jednoho zadržela policie. Média o tom informoval tiskový mluvčí ministerstva vnitra Kazachstánu Almas Sadubajev, který uvedl: „Zahynul také jeden voják a jeden důstojník kazašské armády a jeden civilista.“ Devět vojáků kazašské armády bylo zraněno. Vysvětlil, že útočníky byli přívrženci radikálních náboženských hnutí.


Reklama: