Trump má nominaci jistou. „Hitlery“ Clinton je zlodějka a Obama je lhář, řekl o své konkurentce a ohavovi z Bílého domu

WASHINGTON | Donald Trump zvítězil v úterních republikánských prezidentských primárkách v amerických státech New Jersey, Jižní Dakota, Nové Mexiko, Montana a Kalifornie. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

Donald Trump

Donald Trump

Trump podle agentury AP si tak Trump před celostátním nominačním sjezdem, který se bude konat v červenci v městě Cleveland, zajistil více než dostatek delegátů potřebných k zajištění nominace Republikánské strany do hlavního souboje o Bílý dům.

Po vítězství ve státech New Jersey, Jižní Dakota a Nové Mexiko AP konstatovala, že Trump má již nejméně 1239 delegátů, přičemž potřebných jich je 1237.Lhář Obama a zlodějka „Hitlery“ Clinton

Zlodějka a lhář | foto: newyorker.com

Zlodějka a lhář | foto: newyorker.com

rump na shromáždění v New Yorku prohlásil, že v listopadových volbách povede Republikánskou stranu k vítězství. „Toto je projevem vůle lidí, kteří věřili, že skutečná změna, ne Obamova změna, ale že skutečná změna je možná … Je mi ctí, že jste mi umožnili vést Republikánskou stranu k vítězství tuto podzim … Rozumím odpovědnosti za tento úkol a nikdy vás nezklamu,“ citovala Trumpa televize CBC News.

Trump na adresu své soupeřky z Demokratické strany Hillary Clinton, někdejší šéfky diplomacie, řekl, že si udělala z ministerstva zahraničních věcí soukromý investiční fond. Takto veřejně ukázal na svou soupeřku a vlastně řekl, že je zlodějka.


Reklama: