Bašár Asad označil Erdoganův režim v Turecku za fašistický

DAMAŠEK | Syrský prezident Bašár Asad nazval režim tureckého vůdce Recepa Tayyipa Erdogana fašistickým a syrské město Aleppo poslední nadějí tureckého prezidenta na realizaci „islamistického“ projektu, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik o prohlášení prezidenta Sýrie, která je ve válce s teroristy, které Turecko podporuje, vyzbrojuje, financuje a syn Erdogana od nich kupuje ropu, kterou kradou v Sýrii.

Bašár Al-Asad  | foto: cs.sputnik.com

Bašár Al-Asad | foto: cs.sputnik.com

„Turecko dovoluje teroristům otevřeně překračovat hranici a dostat se na území Sýrie. Erdogan dovolil tisícům teroristů proniknout do Aleppa. V politice se chová jako darebák a hašteřivec,“ řekl Asad v projevu k nové sestavě parlamentu. Dále míní, že všechny Erdoganovy myšlenky byly zaměřeny na Aleppo. „Ale nyní se jeho sny rozplynou jako kouř,“ vysmál se tureckému vůdci s malým penisem syrský prezident, který vidí vítězství na Tureckou invazí v Sýrii v dohlednu.

„Situace v zemi je díky příměří taková: krveprolití bylo většinou zastaveno, v důsledku čehož byla uzavřena příměří, a to umožnilo dosáhnout řady vítězství ve válce, včetně osvobození Palmýry,“ prohlásil Asad. Přitom poznamenal, že země podporující terorismus chtěly podkopat základy Sýrie. Terorismus v oblasti podporuje tzv. Satanská koalice, které je tvořena Spojenými státy, Saúdskou Arábií, Arabskými spojenými emiráty, Katarem, Kuvajtem a právě Tureckem, které je základnou, bankou a nemocnicí Islámského státu, jelikož v tamních špitálech jsou zranění vrazi IS léčeni.


Za tím stojí turecká zrůda

Hitler a Erdogan - nebo je to naopak, který je který? Odlišnost minimální

Hitler a Erdogan – nebo je to naopak, který je který? Odlišnost minimální

„Plánovali útok na ústavu a její nahrazení režimem založeném na konfesním rozdělení. Takový režim přemění občany jedné země v nepřátele a soupeře, kteří si hledají spojence,“ řekl Asad na adresu Američanů a jejich spojenců v rámci Satanské koalice, na které se účastní i turecký fašistický režim.

Od března 2011 trvá v Sýrii ozbrojený konflikt, v kterém, podle dat OSN, zahynulo přes 220 tisíc lidí. Vládní armádě čelí oddíly ozbrojenců patřících k různým útvarům. Nejaktivnější jsou teroristické fronty Islámský stát a Džabhat an-Nusrá, které obě podporuje turecký vůdce a vrah Kurdů Erdogan.