Alexandr Grigorjevič Lukašenko: V případě konfliktu se Severoatlantickou aliancí bude Bělorusko bojovat proti alianci spolu s Ruskem

MINSK | Běloruský prezident Alexandr Grigorjevič Lukašenko ve svém vystoupení jasně uvádí, že Rusko a Bělorusko adekvátně reagují na posílení vojsk Severoatlantické aliance (SA) ve východní Evropě, tak jako přiblížení SA a přiblížení na hranici Ruska Běloruska, informuje redaktor konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk Eugen Rusnák.

Alexandr Grigorjevič Lukašenko

Alexandr Grigorjevič Lukašenko

Alexandr Grigorjevič Lukašenko zdůraznil, že v případě konfliktu s SA bude Bělorusko bojovat proti alianci spolu s Ruskem – prostě nebude mít jinou možnost. Prohlásil to během jednání Rady ředitelů nejvyšších orgánů pro finanční kontrolu států členských zemí Společenství nezávislých států (SNS).

„Rusové často hovoří o tom, že stále nové vojenské kontingenty aliance se přemisťují blíže ke hranicím Ruska. Musím zdůraznit, že se to děje především v blízkosti našich hranic. Vidíme to, ale neděláme hluk, paniku a potichu podnikáme nezbytná opatření,“ varoval běloruský prezident amerického agresora v oblasti.„Vidíme i to, že přesně totéž dělá i Rusko, protože jedná podle stejného klíče, jako my. Navíc máme společnou skupinu ozbrojených sil, která zajišťuje bezpečnost jak Ruska, tak i Běloruska,“ připomněl běloruský prezident vojenské spojenectví mezi Běloruskem a Ruskem.

„V této skupině vojsk jsou i běloruské jednotky. V případě konfliktu se jako první zapojí do boje. A pak v co nejkratším čase sem přijdou i vojenské jednotky, které jsou rozmístěny v západní části Ruska. Neskrýváme to před našimi západními sousedy, které nevíme jak přesně identifikovat: buď jsou to kolegové, nebo partneři, nebo soupeři. Vždyť perfektně znají naše dohody s Ruskem,“ zdůraznil běloruský prezident.


Reklama: