Švýcarská mediální studie potvrdila přítomnost západní propagandy

BERN | Mainstreamová média a různí pochybní analytici obviňují alternativní média ze šíření ruské propagandy. Nejnovější však švýcarská mediální studia hovoří o mohutné západní propagandě mainstreamových médií. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Co na to Jakub Janda a jeho pornografický pouťový cirkus s názvem Evropské hodnoty, z. s. – Agent cizí moci?

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Předložená studie ve svém závěru konstatuje, že převážná většina zpravodajství německých, rakouských a švýcarských médií o konfliktu v Sýrii pochází pouze ze tří zpravodajských agentur, které jsou podřízeny partikulárním zájmům nadnárodních elit, západních mocností a zpravodajských služeb. Konkrétní studii, kterou si můžete přečíst zde .Za hlavní aktéry mediální manipulace v silně koncentrovaném globalizovaném mediálním prostředí byly ve studii označeny tyto agentury, které stojí za převážnou většinou zpravodajství na západě:

  1. Americká Associated Press (AP) s 4000 spolupracovníky po celém světě a přibližně 12 000 zákazníky; – historiky byla obviněna ze šíření nacistické propagandy z II. světové války
  2. státní francouzská Agence France-Presse (AFP) s necelými 4000 zaměstnanci;
  3. Britská Reuters, která zaměstnává něco přes 3000 lidí.

Ve studii se uvádí i zajímavý fakt, že tyto agentury používaly slovo „ruská propaganda“ až v 85% případech, obecně slovo propaganda bylo použito v 15% případech, přičemž o západní propagandě nebyla ani řeč.

Znovu se ukazuje dvojí metr mainstreamových médií. Poukazují na ruskou propagandu, ale tu svou západní již nevidí. Naštěstí lidé toto pokrytectví odhalili a stále více se přiklánějí k alternativním médiím, které nezamlčují pravdu, proto jsou i mnohdy napadané, protože to nevyhovuje světové „elitě“, uzavírá slovenský deník.